Лісівники Прикарпаття кажуть, що крадуть не більше, ніж інші

Автор: Турій Роман

17 Лис, 2014 16:38

Поділитись публікацією
Лісівники Прикарпаття кажуть, що крадуть не більше, ніж інші

Перший заступник начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Олійник заявив, що злодіїв серед лісників не більше, ніж серед лікарів, вчителів чи прокурорів.

Читайте також: Щоб зберегти і розвивати ремесло: на Коломийщині досліджуватимуть вишивку

Про це він заявив під час презентації книжки “Запобігання та протидія корупції в лісовому секторі України: практичний посібник”, пише “КУРС“.

“Корупційні ризики для лісового господарства, як і для інших сфер нашої економіки і влади, не є відсутні. У 90-х роках один поважний чоловік на засіданні колегії у прокуратурі області сказав, що в нас злодіїв серед лісників не більше, ніж серед лікарів, вчителів чи прокурорів. Це було досить сміливо і справедливо по нинішній день”, – сказав Олійник.

Попри критику лісового господарства, каже він, все-таки в галузі лісівництва збереглися і професійні кадри, і є абсолютно об’єктивні економічні досягнення.

“У всякому випадку, нема деградації лісів, обезліснення, і є підприємства, які дотепер лишилися привабливими для приватизації, для інвестиції, корпоратизації чи ще чогось”, – пояснює лісівник.

Зміни, які назрівають, в тому числі, і щодо боротьби з корупцією, вважає Олійник, не можуть бути якимись однокроковими, вони можуть бути лише системними.

“Всі кроки, які робилися з популістських передвиборних міркувань, призводили до зворотного ефекту. Я би хотів, аби ми уникнули при наступних змінах покарання невинних і нагородження непричетних, як завжди в нас буває”, – міркує Роман Олійник.

Він також підкреслив, що законодавство у сфері лісопорушення є недосконалим.

“Якщо гуцул чи бойко зрубав дерево діаметром 50 см, то він має заплатити за нього 6 тисяч штрафу. Якщо зрубав три дерева і справа дійшла до суду, то в цього жителя не знаходиться ліквідного майна і він лишається непокараним. Сума штрафів, які затвердив наш уряд, а він їх переглядав кілька разів за останній час, носить каральну, а не економічну функцію. Цілий світ працює з штрафами, які у 2-2,5 рази вищі від ринкової вартості того, що ти порушив”, – наводить приклад лісівник.

Так само, якщо майстер лісу виявив самовільну рубку і задокументував її, прокуратура робить подання, щоб лісгоспи відшкодовували ці збитки.

“Уявіть собі парадокс: є виявлений правопорушник, він зрубав дерево, його піймали, оформили, з’явилося 100 тисяч, які треба відшкодувати. Проти порушника починається судова тяжба, але лісгосп повинен відшкодувати ці 100 тисяч в бюджет, а потім стягнути їх з лісопорушника, що він ніколи не зробить. Це так, якби вкрадене в магазинах вішали на міліцію, забирали в них гроші, а потім шукали злодіїв”, – критикує законодавство Олійник.

Теги: