Лікарі радять, як захистити дитину від туберкульозу

Автор: Людмила Баран

30 Чер, 2015 18:07

Поділитись публікацією
Лікарі радять, як захистити дитину від туберкульозу

Туберкульоз на сьогодні є серйозною загрозливою хворобою для здоров’я всього людства. Протягом 5 місяців 2015 року в Івано – Франківську зареєстровано 55 випадків туберкульозу органів дихання. Серед дітей до 14 років – зареєстровано 2 випадки захворювання на туберкульоз. Деструктивні форми складають 23,6 % всіх випадків туберкульозу органів дихання. Лікарі нагадують про заходи з вакцинації.

Про це інформує прес-служба Івано-Франківського міськрайонного управління Держсанепідслужби з посиланням на лікаря-епідеміолога І.М. Хом׳яка.

В Україні ситуація з туберкульозу почала погіршуватися з 1990 року, а з 1995 року – зареєстрована епідемія туберкульозу. На сьогоднішній день хвороба вражає всі вікові та соціальні групи населення, особливо викликає тривогу зростання захворюваності на туберкульоз серед дітей та підлітків.

Високий ризик захворіти мають не вакциновані діти, особливо раннього віку (їх імунна система ще несформована), тому в період епідемії туберкульозу необхідно обов’язково проводити щеплення вакциною проти туберкульозу. Медичний персонал, який задіяний в проведенні профілактичних щеплень щорічно приймає участь в семінарських заняттях з теорії імунізації і техніки проведення профілактичних щеплень.

Щеплення проти туберкульозу проводяться згідно календаря профілактичних щеплень який затверджено наказом МОЗ України № 551 від 11.08.2014 року «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».

Масові відмови батьків від щеплення проти туберкульозу, а також від проведення туберкулінодіагностики, зниження імунної системи приводять до росту захворюваності на туберкульоз серед дітей.

Активне виявлення випадків туберкульозу та інфікованості у дітей в умовах епідемії туберкульозу – щорічна туберкулінодіагностика (проба Манту з 2 ТО) проводиться практично здоровим дітям віком від 4 до 14 років, в першу чергу – у групах ризику захворювання на туберкульоз.

Згідно наказу МОЗ України № 1091 від 21.12.2012 року дітям до 4-х років та дітям підліткового віку туберкулінодіагностика (проба Манту) проводиться за бажанням батьків, в групах ризику щодо захворювання на туберкульоз та за епідпоказниками (у вогнищах).

Проба Манту (туберкулінова проба) – це метод дослідження реакції організму на введення туберкуліну. Даний тест визначає, чи присутня в організмі туберкульозна інфекція. Через 72 години після введення туберкулінової проби визначається результат проби Манту (позитивний чи від’ємний – в залежності від величини реакції). Діти з позитивною шкірною пробою повинні надалі пройти обстеження у фтизіопедіатра незалежно від того, чи була їм проведена вакцинація БЦЖ. При потребі лікар-фтизіатр призначає хіміопрофілактику, від якої не слід відмовлятися з такої причини: проведення хіміопрофілактики інфікованим знижує ризик захворювання в майбутньому.

Чим раніше виявлений туберкульоз, тим легше піддається лікуванню.

Слід пам’ятати, що здоров’я наших дітей залежить від прийнятих нами рішень стосовно вакцинації проти всіх захворювань, в тому числі від туберкульозу та проведення проби Манту.