Лікар розповідає про симптоми інфаркту

By Людмила Баран 6 Тра, 2015 19:08

Лікар розповідає про симптоми інфаркту

Схожі публікації

Загрузка...

Ішемічну хворобу серця з частими ускладненнями, а саме гострим інфарктом міокарда, називають головним «убивцею» століття. 90% усієї смертності від серцево-судинних захворювань припадає на ішемічну хворобу серця і судин головного мозку.

В Україні щороку стається близько 50000 інфарктів міокарда і приблизно 150000 інсультів, повідомляє прес-служба міськвиконкому.

Найбільша небезпека при інфаркті міокарда – раптова смерть пацієнта. Адже досить часто інфаркт міокарда виникає вдома, коли людина залишається сама і не має змоги покликати на допомогу.

“Найпершим важливим симптомом гострого інфаркту міокарда є біль. Він, як правило, раптовий, нестерпний, розпираючого, пекучого, здавлюючого характеру, виникає у ділянці грудної клітки, за грудиною, в ділянці серця. Біль хвилеподібний: то наростає, то спадає, рецидивує, повторюється, тощо,” – розповіла Ольга Вербовська, завідувач кардіологічного відділення центральної міської клінічної лікарні, кандидат медичних наук, міський позаштатний кардіолог.

За її словами, переважно біль віддає в нижню щелепу, в міжлопаткову ділянку, ліве плече, ліву руку, або в обидві руки, до рівня ліктів. Часто біль супроводжується такими симптомами, як виражена загальна слабкість, задишка, прискорене серцебиття, перебої в роботі серця, почуття «страху смерті», головокружіння, запаморочення, інколи – втрата свідомості. У пацієнтів виникає виражена блідість шкірних покривів, виступає холодний піт.

Лікар наголошує, що усі ці симптоми виникають на тлі значних психоемоційних чи фізичних навантажень, стресового стану. Пацієнти можуть бути збудженими або загальмованими.

Часто біль при інфаркті міокарда супроводжується підвищенням температури тіла, тому пацієнти сприймають ці симптоми як простудне захворювання, лікуються самостійно і не поспішають звернутися до лікаря.

Останнім часом все частіше спостерігають безбольові або малосимптомні форми гострого інфаркту міокарда, коли хворий відчуває лише слабкість, задишку, підвищення температури. Часто спостерігаються також абдомінальні форми інфаркту міокарда.

“Абдомінальна форма – це коли біль локалізується в ділянці шлунку, супроводжується частими диспепсичними явищами – нудотою, блювотою, часто імітує шлунково-кишкове захворювання, харчове отруєння. Іноді в діагностиці інфаркту міокарда лікарям важко одразу розпізнати хворобу – помилково діагностується виразка шлунку, гострий холецистит, панкреатит, харчова токсикоінфекція тощо”, – каже Ольга Вербовська..

Такі атипові форми інфаркту міокарда частіше виникають у жінок, чоловіків старшого віку або зовсім молодих, у хворих на цукровий діабет.

У жінок інфаркт міокарда перебігає значно важче, ніж у чоловіків і часто має летальні наслідки. Тому знати основні симптоми і причини захворювання – це обов’язок кожної людини, особливо після 50 років, щоб якомога швидше звернутися до лікарів і отримати адекватну кваліфіковану медичну допомогу.

Якщо виникають перелічені вище симптоми, не варто шукати знайомих лікарів, консультуватися по телефону і даремно втрачати час. Потрібно негайно викликати швидку допомогу.

У основі ішемічної хвороби судин серця чи мозку лежить атеросклероз – хронічне захворювання, ураження судин. Як правило, початки атеросклерозу, який нам дарує цивілізація, разом із малорухомим способом життя, курінням, стресами, розвиваються з дитячого віку, якщо дитину неправильно годують, обмежують у фізичних навантаженнях, звільняють від фізкультури в школі.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 




Схожі новини:

Науковці з Сингапуру створили корисне для здоров’я пиво...
Англійка зрозуміла, що вагітна за 20 секунд до...
Остеохондроз – діагноз, який ви можете лікувати дуже...
В Україні знаходяться тисячі полігонів зі сміттям. За...

By Людмила Баран 6 Тра, 2015 19:08


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +