Критична залежність українського книжкового ринку від імпортованої книги загрожує національній безпеці – Сич

Автор: Турій Роман

14 Лип, 2014 08:12

Поділитись публікацією
Критична залежність українського книжкового ринку від імпортованої книги загрожує національній безпеці – Сич

Критична залежність українського книжкового ринку від імпортованої книги загрожує національній безпеці. Близько 80% книжок, які продаються в країні, були свого часу ввезені з-за кордону, а три чверті з них – видані в Росії.

Читайте також: Голова обласної ради Сич у 2022 році щомісяця отримував приблизно 137 тисяч, - декларація

Про це Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич сказав в ефірі радіо «Свобода» у програмі «Майбутнє української книги».

Урядовець прямо пов’язав нинішню ситуацію на Сході країни з недолугістю гуманітарної політики попереднього уряду, зокрема в сфері українського книговидання.

 «З вини минулої влади, яка нехтувала належною державною підтримкою галузі, інтерес до читання в громадян зменшувався пропорційно до поширення продукту не кращої якості, що пропагував культурологічні й ідеологічні цінності сусідньої держави», – зауважив Олександр Сич.

Віце-прем’єр наголосив на потребі невідкладного напрацювання дієвих механізмів захисту українського книжкового ринку, розбудови відповідної мережі книгорозповсюдження і популяризації книги як одного з найбільш делікатних і потужних інструментів творення особистості, нації і культури, моральності і державності.

«Книгу не можна розглядати як звичайний товар широкого вжитку, цінність якого вичерпується вартістю паперу і поліграфічних послуг», – підкреслив урядовець.

Олександр Сич високо оцінив роль експертної громадськості в підготовці відповідних державних рішень.

«На базі відновленої Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження при Кабінеті Міністрів наразі напрацьовуються зміни до законодавства, покликані забезпечити прозорість надання пільг українському книговидавцеві, оптимізувати управління книговидавничою справою і реструктурувати державне замовлення на книговидавничу продукцію», – запевнив Віце-прем’єр-міністр.