Ідея “базового доходу” припускає, що людина отримує деяку суму грошей без будь-яких умов, незалежно від того, працює він чи ні.

Нову систему планується вводити в два етапи. На початковому етапі виплати становитимуть 550 євро на місяць в обмін на часткову відмову від пільг, а згодом – повний перехід на систему виплат в 800 євро, інформує видання Yle.

При цьому виплати безумовного доходу кожного громадянина не будуть оподатковуватися.

Уряд планує доопрацювати проект до листопада 2016 року. Вперше ідею висловив прем’єр-міністр країни Юха Сіпіла і припустив, що безумовний дохід стане гарною заміною соціального страхування.

Такий же пілотний проект запустять в одному з міст Нідерландів Утрехті вже в січні 2016 року. Там виплати становитимуть 900 євро на людину.

Проводилися раніше експерименти з введення безумовного доходу підтвердили, що така міра знижує соціальну напруженість і не викликає зростання дармоїдства.

Зараз у Фінляндії середній дохід 10% найбагатших фінів перевищує 4900 євро, а дохід 10% самих “бідних” складає близько 2100 євро.При цьому середня заробітна плата в Фінляндії за підсумками +2014 року склала 3300 євро.

Близько 30% доходів громадяни Фінляндії виплачують державі: податок на дохід, виплати до пенсійного та соціального фондів. При цьому до 2009 року в Фінляндії ставка податкових виплат становила в середньому 37,5%, в 2009 році ставка була знижена до 29,3%.

За останніми даними, 10% працездатного населення Фінляндії не працює – в кількісному вираженні це 280000 чоловік. Зараз у Фінляндії безробітні, які знаходять навіть тимчасову роботу, втрачають посібник. Це означає, що безробітні часто втрачають мотивацію шукати варіанти працевлаштування.

Передбачається, що базовий дохід дозволить їм більш активно братися за роботу і, в кінцевому підсумку, працювати більше. Противники цієї ідеї вважають, що схема виявиться занадто дорогою і, навпаки, позбавить молодь мотивації шукати роботу.