Косівська районна рада вимагає реальних повноважень для громадян, а не фальшивих

By Борис Марія 31 Лип, 2015 22:37

Косівська районна рада вимагає реальних повноважень для громадян, а не фальшивих

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

30 липня 2015 року депутати Косівської районної ради звернулися до Президента та Голови Верховної Ради України із вимогою розширити реальні повноваження громад при внесенні будь-яких змін до Конституції в частині повноважень місцевого самоврядування.

Після аналізу законопроекту  “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” про це на сесії повідомив голова фракції ВО “Свобода” у Косівській районній раді Роман Матейчук.

“Ми змушені констатувати, що запропоновані главою держави зміни до Основного Закону насправді не надають громадам додаткові повноваження, а навпаки – посилюють вплив президентсько-урядової вертикалі на місцеве самоврядування”, – наголосив він.

Децентралізація влади не передбачає жодного контролю над префектом із боку громади. Він натомість відповідальний перед Президентом, підзвітний та підконтрольний уряду. При цьому, префект одержує право зупиняти дію актів місцевого самоврядування, якщо вони, на його думку, не відповідають Конституції чи законам України. Відтак, де-факто, префект підміняє собою судову гілку влади, призупиняючи рішення громади. У такий спосіб можна на власний розсуд призупинити і рішення про місцевий бюджет, і про соціяльно-економічний розвиток, можна взагалі саботувати всі незручні, з точки зору префекта, рішення і роками їх розглядати в судах, унеможливлюючи життєдіяльність територій, не даючи змоги здійснювати соціальні виплати, виплачувати зарплати тощо. На практиці це паралізує роботу бюджетних установ, не дозволить надавати громадянам адміністративні послуги, розв’язувати земельні, комунальні, адміністративні проблеми. По суті, префект – це той самий голова місцевої адміністрації, але з суттєво збільшеними повноваженнями.

“Наполягаємо на тому, аби будь-які зміни до Конституції в частині місцевого самоврядування полягали у розширенні реальних повноважень громад. Справжньою виконавчою владою мають бути виконкоми місцевих рад. Громада має обирати місцевих суддів і відкликати їх. Так само громада має дістати повноваження відкликати депутатів і чиновників. Лише за таких умов можна казати про реальну децентралізацію”, – відзначається у зверненні.

Інформує прес-служба Косівської районної організації ВО “Свобода”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман вважає Ігоря Насалика...
Єгора Соболєва підозрюють за фактами погрози суддям Верховного суду.
Міський голова Віктор Анушкевичу заявив, що прийняв рішення...
Упродовж однієї ночі в Івано-Франківську невідомі зіпсували білборди...

By Борис Марія 31 Лип, 2015 22:37


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +