Івано-Франківський драмтеатр повезе “Націю” в зону АТО

Автор: Єва Жасминова

16 Січ, 2015 10:11

Поділитись публікацією
Івано-Франківський драмтеатр повезе “Націю” в зону АТО

Івано-Франківський академічний театр імені Івана Франка вирушає на Схід України, де дасть кілька вистав на звільнених територіях для української армії та мирного населення. Івано-франківці представлять «Націю», вже культовий спектакль за мотивами творів Марії Матіос.

Читайте також: 81 костюм та 10 танцювальних номерів: франківський драмтеатр покаже культову «У джазі тільки дівчата» (ФОТО)

17 січня о 12.00 відбудеться перший спектакль − в Сватове. Потім у Сєвєродонецьку. 19 січня − у свято Хрещення Господнього − івано-франківці підготують для наших воїнів і жителів звільнених територій спеціальний святковий театральний вертеп, пишуть “Вікна” з посиланням на “Cultprostir”.

«Поїздка ця дуже відповідальна, враховуючи складність часу та обставин, і розуміючи як важливо саме сьогодні підтримати своїм творчим поривом наших воїнів та мирне населення Сходу, що опинилося в настільки екстремальній ситуації. Їдемо автобусами. Театру обіцяно сприяння з боку місцевої влади. Радісно, що з нами в цій поїздці − наш улюблений автор, видатний український письменник Марія Матіос. Вже не один рік вона − ангел-охоронець нашого театру. Вистави, на основі її творів (а таких уже три), завжди збирають переповнені зали і у нас вдома, і в інших містах, куди б ми не їздили на гастролі. Показ «Нації» у східних містах України − це іспит, який ми повинні скласти… І не провалитися…» − сказав Ростислав Держипільський, художній керівник Івано-Франківського театру.

Нагадаємо, що «Нація» з’явилася в репертуарі Івано-Франківського театру в квітні 2010 року. За кілька років постановка встигла стати театральною легендою. Її бачили в різних країнах і українських регіонах. У недавній мирний час цей же спектакль зустрічали оваціями і в Донецьку. Постановка висувалася на Національну Шевченківську премію. В основі сценічної композиції − розповіді Марії Матіос: «Юр’яна і Довгопол», «Прощай мене», «Вставайте, мамко».