“Івано-Франківськгаз” втратив 40 мільйонів гривень через зменшення обсягів транспортування газу на Прикарпатті

By Людмила Баран 13 Лют, 2015 17:25

“Івано-Франківськгаз” втратив 40 мільйонів гривень через зменшення обсягів транспортування газу на Прикарпатті

Схожі публікації

Загрузка...

ПАТ «Івано-Франківськгаз» може мати проблеми із забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання своїх споживачів.

Минулого року ПАТ «Івано-Франківськгаз» протранспортувало 726,8 млн.куб.м, що на 158,4 млн.куб.м, або на 17,9% менше у порівнянні з 2013 роком. Внаслідок цього товариство недоотримало 40,7 млн.грн, , передає прес-служба ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Значне зменшення транспортування газу, падіння курсу національної валюти та інфляційні процеси негативно позначилися на фінансовому стані компані. Так, інвестиційна програма за 2014 рік, від виконання якої залежить безперебійне та безаварійне газопостачання, була виконана лише на 64,6%

Для утримання в належному стані усієї газотранспортної системи Прикарпаття, ПАТ «Івано-Франківськгаз» щорічно реалізовує інвестиціну програму. Однак, в 2014 році через зростання собівартості послуг з обслуговування газових мереж та недоотримання тарифної виручки, запланованої на фінансування програми у сумі 5,6 млн. грн., змусило компанію мінімізувати витрати на комп`ютерну техніку, встановлення телеметрії на ГРП, ремонт станцій катодного захисту, придбання приладів для служб комплексного-приладового обстеження».

«До прикладу, із запланованих 37,54 км.газопроводів, капітально відремонтовано та проведено заміну 16,39 км. Не вдалося виконати в повному об’ємі і роботи по ремонту будівель та заміни обладнання ГРП, ШГРП, СКЗ, із 82 штук виконано лише 34, – розповідає заступник голови правління-головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Тож сподіваємося, що цьогоріч нам вдасться виконати пророграму з модернізіції та реконструкції газомереж в повному обсязі, а для цього потрібно скоригувати тариф на транспортування газу».

Адже вартість природного газу для категорії населення в середньому зросла на 54%, для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання – на 66 %, в той час, як середній тариф на послуги з транспортування збільшився тільки на 7,1%, а з надання послуг по постачанню збільшення середнього тарифу склало 1,9%.

Такий дисбаланс разом зі зростанням ціни на матеріали і обладнання дуже негативно впливає на фінансовий стан компанії.

Якщо найближчим часом Національна комісія, яка займається ціноутворенням, здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг не затвердить нові тарифи на транспортування, то ПАТ «Івано-Франківськгаз» зіткнеться з проблемами по виконанню взятих на себе зобов’язань перед споживачами – забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

На сесії міської ради проголосували за два проекти...
На час проведення АТО благодійні пожертви для військових...
У Полтавській області за білборд з дівчиною у білизні...
Кабінет міністрів України постановив утворити Державну регуляторну службу...

By Людмила Баран 13 Лют, 2015 17:25


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +