Історичний компроміс між Донбасом і Галичиною є умовою життєздатності країни, – соціолог Ілля Кононов

By Людмила Баран 26 Бер, 2015 10:02

Історичний компроміс між Донбасом і Галичиною є умовою життєздатності країни, – соціолог Ілля Кононов

Схожі публікації

Loading...

Доктор соціологічних наук, професор Луганського національного університету імені Т.Шевченка Ілля Кононов вважає, що війна в Україні знову найтісніше звела між собою її полярні регіони: Донбас і Галичину. 

 В Івано-Франківську на круглому столі під назвою «Схід і Захід України в умовах війни на Донбасі» науковець представив результати дослідження особливостей свідомості мешканців Галичини та Донбасу. Воно має назву “Життєві світи Сходу і Заходу України”. Дослідження тривало близько десяти років.

“Ми в своїх дослідженнях, розпочинаючи з 2005 року, схопили таку реальність, що в Донбасі і Галичині існують різні проекти розвитку України або націєбудівництва”, – повідомив Ілля Кононов.

За словами науковця, на Донбасі це – проект співгромадянства. Він передбачає, що  етнічна, релігійна, мовна  приналежність людини – це її особиста справа.  Головним є  політична лояльність. Хоча це не зовсім просто, оскільки в Донбасі переважає російсько-український білінгвізм.

В Галичині існує проект етнонації. Тобто, в основі формування нації – певний домінуючий етнос, а етнічні меншини приймають його правила гри.

Обидва проекти, на думку Кононова, є  життєздатними,  вони існують в Європі. Але там їх представляють окремі країни, а в Україні –  окремі регіони.

“У нас це стало основою маніпулятивної політики, яку проводили практично всі владні угруповання  за період незалежності”, – наголосив соціолог.

Він сказав, що першим  це усвідомив Леонід Кучма і почав добиватися прихильності, то орієнтуючись на сподівання Сходу, то орієнтуючись на сподівання Заходу. Відтак це стало технологією панування в країні правлячого класу.

«Ми дійшли до висновку, що досягнення історичного компромісу між Донбасом і Галичиною є умовою життєздатності країни.  Україні потрібна вісь між Донбасом і Галичиною, щоб вона стабільно розвивалася», – вважає Ілля Кононов.

Також він зауважив, що в країні не переймаються тим, що йде війна:

«Коли ми з дружиною виїжджали з Луганська мене не настільки вразило те, що неподалік розриваються снаряди і підіймається пил, розтрощений бетон, ми до цього вже звикли у Луганську. Я був вражений, коли ми приїхали до Києва. У столиці  це нікому не було цікаво, цей досвід війни.  Київ жив життям вічного свята у період найгострішого етапу цієї гібридної війни”.

“В Києві я ще помітив  тенденцію стигматизувати Донбас. Тобто, навісити тавро, сказати:  “вони такі, тому вони це заслужили, а нас це не обходить”. Це спроба створити дистанцію між собою і проблемами через стигматизацію мешканців певного регіону”, – додав Ілля Кононов.

 
Схожі новини:

З настанням холодів у ряді формувань «ДНР» фіксуються...
“Голос івано-франківського Євромайдану” обраний на цю посаду після...
Після того, як П’ятий батальйон територіальної оборони забезпечать...
Депутат обласної ради Юрій Романюк назвав Юрія Луценка...

Loading...
By Людмила Баран 26 Бер, 2015 10:02


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +