Історичний компроміс між Донбасом і Галичиною є умовою життєздатності країни, – соціолог Ілля Кононов

By Людмила Баран 26 Бер, 2015 10:02

Історичний компроміс між Донбасом і Галичиною є умовою життєздатності країни, – соціолог Ілля Кононов

Схожі публікації

Загрузка...

Доктор соціологічних наук, професор Луганського національного університету імені Т.Шевченка Ілля Кононов вважає, що війна в Україні знову найтісніше звела між собою її полярні регіони: Донбас і Галичину. 

 В Івано-Франківську на круглому столі під назвою «Схід і Захід України в умовах війни на Донбасі» науковець представив результати дослідження особливостей свідомості мешканців Галичини та Донбасу. Воно має назву “Життєві світи Сходу і Заходу України”. Дослідження тривало близько десяти років.

“Ми в своїх дослідженнях, розпочинаючи з 2005 року, схопили таку реальність, що в Донбасі і Галичині існують різні проекти розвитку України або націєбудівництва”, – повідомив Ілля Кононов.

За словами науковця, на Донбасі це – проект співгромадянства. Він передбачає, що  етнічна, релігійна, мовна  приналежність людини – це її особиста справа.  Головним є  політична лояльність. Хоча це не зовсім просто, оскільки в Донбасі переважає російсько-український білінгвізм.

В Галичині існує проект етнонації. Тобто, в основі формування нації – певний домінуючий етнос, а етнічні меншини приймають його правила гри.

Обидва проекти, на думку Кононова, є  життєздатними,  вони існують в Європі. Але там їх представляють окремі країни, а в Україні –  окремі регіони.

“У нас це стало основою маніпулятивної політики, яку проводили практично всі владні угруповання  за період незалежності”, – наголосив соціолог.

Він сказав, що першим  це усвідомив Леонід Кучма і почав добиватися прихильності, то орієнтуючись на сподівання Сходу, то орієнтуючись на сподівання Заходу. Відтак це стало технологією панування в країні правлячого класу.

«Ми дійшли до висновку, що досягнення історичного компромісу між Донбасом і Галичиною є умовою життєздатності країни.  Україні потрібна вісь між Донбасом і Галичиною, щоб вона стабільно розвивалася», – вважає Ілля Кононов.

Також він зауважив, що в країні не переймаються тим, що йде війна:

«Коли ми з дружиною виїжджали з Луганська мене не настільки вразило те, що неподалік розриваються снаряди і підіймається пил, розтрощений бетон, ми до цього вже звикли у Луганську. Я був вражений, коли ми приїхали до Києва. У столиці  це нікому не було цікаво, цей досвід війни.  Київ жив життям вічного свята у період найгострішого етапу цієї гібридної війни”.

“В Києві я ще помітив  тенденцію стигматизувати Донбас. Тобто, навісити тавро, сказати:  “вони такі, тому вони це заслужили, а нас це не обходить”. Це спроба створити дистанцію між собою і проблемами через стигматизацію мешканців певного регіону”, – додав Ілля Кононов.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Самопроголошена Луганська народна республіка планує провести референдум про...
У понеділок о 17.00 на площі фортечного комплексу...
“Екс-комендант” окупованих Ровєньок Луганської області Павло Рєзніков, який...
У ВР зареєстровано проект Закону “Про внесення змін...

By Людмила Баран 26 Бер, 2015 10:02


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +