У Франківську християни святкують Трійцю

Автор: Людмила Баран

31 May, 2015 09:08

Поділитись публікацією
У Франківську християни святкують Трійцю

День святої Трійці або День Зіслання Святого Духа, який в народі називають просто Трійця, 2015 року припадає на 31 травня.

Оскільки свято відзначають на п’ятдесятий день після Великодня, воно має ще одну назву — П’ятидесятниця. На п’ятдесятий день після Воскресіння Ісуса Христа  до апостолів, Божої Матері та до інших вірян з’явився Святий Дух, освітивши своїм сяйвом душі кожного.

Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої, вселенської апостольської Церкви, від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті.

Цього дня у православних та греко-католицьких храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році.

В Україні Трійцю ще називають «Зелені свята». Це, вочевидь, пов’язано з тим, що християни обвішують зеленими гілками  свої оселі.  Храми прикрашають зеленню на знак того, що Церква сприймає подію Зіслання Святого Духа як своє «оживлення». Це означає, що вона використовує всі дари Святого Духа.

Звичай цей йде ще від старозавітної Церкви, коли будинки і синагоги прикрашалися зеленню в П’ятидесятницю в пам’ять того, як при Сінайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону.

Це свято має і язичницькі традиції, що знаменують завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі обрядів – культ дерев та рослинності, магія закликання майбутнього врожаю.

Також свято пов’язане з культом предків. У стародавніх слов’ян у цей період відзначалися Русалії або русальні дні — свято в пам’ять померлих, поминальні дні. У Київській Русі Русалії проводились з «бісовськими ігрищами», які супроводилися піснями, танцями, грою на бубнах, сопілках і гуслях.

Декотрі іванофранківці захоплюються прикрашанням настільки, що це перетворюється на екологічний вандалізм.

Представники церкви закликають змінити своє ставлення, прикрашати домівку живими, вирощеними власноруч рослинами, не обламувати гілок та цілих деревець, прикрашаючи квартири та будинки.