Громади Прикарпаття охопив “Децентралізаційний марафон”

Автор: Людмила Баран

05 Лип, 2016 12:45

Поділитись публікацією
Громади Прикарпаття охопив  “Децентралізаційний марафон”

В Івано-Франківській області розпочався “Децентралізаційний марафон”. Це – всеукраїнська  акція,  спрямована на інформування населення про переваги об’єднання територіальних громад. 

Читайте також: Пів сотні франківців у вишиванках зібрались на Франкові читання (ФОТО)

Про неї розповіли на прес-конференції 5 липня представники Асоціації міст України та обласного Офісу реформ, які проводять марафон на Прикарпатті.

Олег Войтичук, керівник регіонального відділення АМУ, розказав, що головною метою кампанії є проведення просвітницьких зустрічей, які допомогли б громадам розібратися у змісті реформи. Всього в Україні планується провести тисячу виїзних засідань, близько півсотні – на Івано-Франківщині.

“На даному етапі  інформаційно-роз’яснювальня робота є головним аспектом успішної реалізації    реформи місцевого самоврядування”, – наголосив Войтичук.

На зустрічі запрошуватимуть представників вже утворених ОТГ.

“Ми дуже розраховуємо на ті наші громади, які вже об’єдналися і мають, в тому числі, негативний досвід. Вони поділяться і позитивом,і негативом від здійснення реформи”, – додав Олег Войтичук.

Перша зустріч у рамках “Децентралізаційного марафону” відбулася 9 червня у селі Розточки Долинського району, всього відбулося 42.

“Ми їздимо навіть у ті села, де люди не налаштовані на об’єднання. Зустрічі відбуваються у форматі виступів і дискусій, – розповіла консультантка з правових питань Марія Баран. – Найбільше людей цікавить, чи будуть закриватися заклади соціальної сфери,скорочуватися персонал сільських рад. На основі досвіду вже об’єднаних територіальних громад ми відповідаємо, що  ні”.

За результатами поїздок Марія Баран виділила основні проблеми, присутні у всіх громадах:

“Перше – це пасивність місцевих лідерів. Насамперед, депутатів, які мали б донести інформацію до громад, але не втому вигляді, який вигідний певним політичним силам, а відповідно до законодавства”.

Другою проблемою вона назвала неврегульованість нормативно-правового забезпечення.