Гопак, спортивні конкурси, співи: у Франківську відбулося Свято гідності та свободи (ФОТО)

Автор: Борис Марія

15 Жов, 2015 09:55

Поділитись публікацією
Гопак, спортивні конкурси, співи: у Франківську відбулося  Свято гідності та свободи (ФОТО)

14 жовтня у дворі на вулиці Набережна, 44 провели Свято гідності та свободи, яке приурочили Дню захисника України, 73-річниці створення УПА та святу Покрови Пресвятої Богородиці.

Читайте також: Нової церкви біля озера не буде. Буде капличка, - Марцінків (ВІДЕО)

Численних присутніх привітав зі святами ініціатор заходу, очільник міської “Свободи” Руслан Марцінків. Він розповів, що мета таких подій у місті – показати спадкоємність поколінь.

“Повстанці, стрільці, дисиденти перемогли, вони здобули українську державу. Тепер другий етап цієї боротьби за збереження України. Недаремно захід проводимо під гаслом “Свобода та гідність”,  бо це те, що не продається й не купується за гроші”, – поділився “свободівець”.

Керівник муніципального центру “Дозвілля” Надія Загурська також привітала всіх з величним святом Покрови й зауважила, що іванофранківці у вихідний день після церкви прийшли в дружньому колі святкувати, як здавна повелося в українських родинах.

“В теперішніх умовах ми просто зобов’язані пам’ятати про тих людей, які захищають наші кордони, які виборюють волю, свободу і незалежність нашої Україну”, – прокоментувала вона.

Тим часом дівчата та хлопці у національних строях подарували присутнім чудовий танець та вчили дітей танцювати гопака. Після цього богатир, рекордсмен України Назар Павлів нагадав дітям про шкідливість куріння та алкоголю й заохотив активно займатися спортом. Він продемонстрував свої таланти – наприклад, надував грілку, поки та не тріснула, чи гнув метал, що не всім під силу. Також стронґмен провів з малечею цікаві конкурси, зокрема, хлопці надували на швидкість повітряні кульки, а дівчатка скакали на скакалці. Найбільш витривалі та найбільш сильні отримати маленькі подаруночки від організаторів заходу.

Місцеві мешканці раді, що на їхній вулиці свято. Кажуть, що цікава подія розбавляє одноманітність буднів.

“Треба таке організовувати, щоб діти веселилися, вчилися танцювати, знали історію України та брали приклад з талантів України”, – сказала  Люба Бабінчук.
Пан Степан Брунько додав: “Трохи веселіше жити. Все це для дітей”.