Головний дорожник області Микола Проців: Якщо політики будуть лізти, “втикатися”  у ремонти доріг — то роботи так не буде

By Вадим Войтик 17 Кві, 2015 11:53

Головний дорожник області Микола Проців: Якщо політики будуть лізти, “втикатися”  у ремонти доріг — то роботи так не буде

Схожі публікації

Loading...

Від часу призначення Миколи Проціва керівником Служби автомобільних доріг в області не минуло й місяця. Для більшості він — людина нова — не політик та не з обласного центру. “Галка” розпитала у нового “завідувача” дорогами Прикарпаття про його кар’єрний ріст, стан доріг в області та як і коли ремонтуватимуть шляхи в рамках програми “Карпатський Єврорегіон”.

Отже, хто такий Микола Проців, і як він очолив Службу автомобільних доріг області?

— Я взагалі родом з села Підбереж Болехівської міської ради. Там вчився. Потім вчився у фізкультурному коледжі, далі в інституті — спортом займався. Потім здобував економічну освіту у Львові. А з братами працювали на фірмі “Брати КІП” — я там був директором з 2008 року. Ми робили великі об’єми робіт по берегоукріпленнях та ремонтах доріг. Навіть трохи і за межами області.

Люди на нашу роботу не скаржилися — навіть часто робили в борг. Працювали з управлінням капітального будівництва ОДА часто, з Службою Автодоріг в тому числі. Досвід є, в колективі біля 70 чоловік працює.

Тепер Олег Романович Гончарук запропонував роботу — сказав, що треба відновити дорожню галузь, авторитет автомобілістів до дорожників. Показати, що дороги робляться, і будуть зроблені. Є надія, що кошти на це будуть.

Проців, дороги-6023

Гадаєте, реально відновити довіру і повагу водіїв до дорожніх служб?

— А ви чули, аби за останні роки, щоби про дорожників сказали добре слово? Я сам два тижні тому їхав на Коломию, і розірвав шину і диск. Це я їхав за фурою — 60 кілометрів. Але не нарікаю на дорожників — бо бачу, в яких умовах вони працюють.

Зараз йде мова про залучення на ремонт доріг 293 мільйонів на нашу область в рамках Карпатського Єврорегіону. І тих не вистачає — нам треба півтора мільярди — але ми вже зможемо щось зробити, покажемо, що ми не просто говоримо.

Адже в наш регіон буде їхати дуже багато туристів — Криму ж немає. Хочу, аби турист з Києва приїхав і почував себе тут нормально. От я позавчора їхав зі Львова до Франківська 2,5 години — це нереально — 100 кілометрів їхати. При нормальній дорозі це можна за неповну годину їхати.

Проців, дороги-6034

Які перші враження від зміни крісла керівника приватної фірми на державну?

— В приватному бізнесі було трохи по-іншому. Треба зробити — робили, скільки треба. І я знав, що буде фінансування. А тут я знаю, що гроші мають бути, але чи будуть вони — впевненості немає.

За перший день роботи навалили стільки документів — стільки може в житті не бачив. Треба розібратися — хто що робив, які має перед ким зобов’язання. Поки що поточним ремонтом займається Облавтодор. Їм на це виділено 70 мільйонів. Вимагати з них результатів, для яких потрібні мільярди — марно.

Загалом на Україну потрібно щорічно 60 мільярдів гривень впродовж 15 років — і дороги будуть зразкові.

Де нині найгірша ситуація з проїздом в області?

— Найболючіші відтинки на шляху Стрий-Чернівці. Також сьогодні велика проблема між Калушем і Бурштином  – грошей не вистачає, але будемо готуватися до того, що вони зайдуть — проект складати. Бо як скажуть, що є гроші, а ми не будемо готові їх прийняти — вони підуть на Тернопіль чи Чернівці.

В нас є понад 1150 кілометрів доріг державного значення і 2900 місцевого значення — це 4 тисячі кілометрів загалом. Нам треба півтора мільярди на дороги, де найбільш інтенсивний рух.

До прикладу, щоб ми зрозуміли, що таке дорога — набережна у Франківську — не цілих 40 мільйонів. А загальна її довжина — трохи більше 4 кілометрів. Класна дорога, але скільки вона коштує? Виходить, на область нам треба шалені гроші. Але я буду працювати, добиватися, будь-якими шляхами їх діставати, тому що вони нам потрібні.

То 293 мільйони — це мізер для наших доріг?

— Це великі гроші для зарплати. А для дороги — це не великі гроші. Адже майже 30 років у нас дороги не будувалися, не ремонтувалися. Але ми зможемо підлатати найбільш уражені ділянки доріг. Вже не буде такого, що до нас не зможуть доїхати люди на відпочинок.

Проців, дороги-6021

Тим не менш, бажаючих освоїти такий ласий шматок у майже три сотні мільйонів гривень знайдеться багато. Чи вже знайшлися? Адже навіть серед прикарпатських народних депутатів є такі, що мають стосунок до будівництва доріг. Ще не було дзвінків чи вказівок — хто і як має працювати з цими грошима?

— Я тільки “за” здорову конкуренцію, щоб було в підсумку зроблено чітко, якісно. Ніхто ще не звертався, але я вже нині кажу — все буде по закону. Не потрібні у ремонтах і 10 посередників, які будуть по відсотку заробляти. Бажано, аби це були місцеві виконавці.

Мене не цікавить хто керує РДА, чи в Києві на якій посаді — я тут, аби зробити дороги кращими. Чи буде якийсь тиск — не можу сказати. Мав би кожен своїм займатися, але в нас багато політики, починаючи з депутатів сільської ради. Є багато бажаючих поговорити, але не робити.

Якщо політики будуть лізти, “втикатися”, розбиратися, дзвонити, і тягнути — яку я фірму маю брати — то роботи так не буде. Прийдеться або всіх виганяти, не спілкуватися, або займатися балачками. Та сподіваюся, що співпраця з головою ОДА, Укравтодором вийде, якщо захочуть депутати чи чиновники сюди влізти — треба буде культурно їх відшивати. Бо політик має займатися політикою.

Я сам на дороги злий. Але я хочу їх зробити. А через місяці два я зможу вже розповісти Вам — чи був якийсь тиск, чи ні.

Проців, дороги-6037

Озвучте, які ділянки будуть відремонтовані за цих неповних 300 мільйонів гривень.

— Є ділянка на початку Рогатина зі сторони Бібрки. Далі район Більшівців — там просто гравійна дорога, мабуть в селах є кращі дороги. В Галичі є “порізана” дорога. Далі між Долиною і Болеховом — Тяпче, Гошів. Там чудовий монастир, про який знає ввесь світ, а доїхати…Далі за Калушем село Пійло. Біля Івано-Франківська — біля Ямниці і цементно-шиферного комбінату. Також хочемо завершити ситуацію в Отинії, поремонтувати дорогу в Городенці. На Косівщині багато планів- там дороги просто немає.

До речі, чи є ясність — за якою схемою будуть ремонтувати дороги за цих неповних 300 мільйонів? Це будуть тендери чи інша схема?

— Ще немає ясності. Сподіваюся, в найближчі дні буде відповідь на це питання. Зрозуміло, що тендер — це як мінімум два місяці. А ще виготовлення проекту 2-3 тижні. Тож, якщо маємо зараз середину квітня, то буде трохи важко.

Проців, дороги-6031

Чи є наміри змінювати технологію ремонту доріг? Чи все залишиться на рівні — “вінник, відро з смолою та щебінь і каток”?

— Інакшої технології ямкового ремонту не буде. Тай взагалі, не можна говорити, що дорожники не вміють робити свою роботу. Бо є в області дуже багато доріг, які вони будували, але вони вже свій термін відпрацювали в кілька разів. От наприклад вулиця Надрічна в Івано-Франківську. Вона вже точно 10 років стоїть. За кордоном її б капітально ремонтували. А у нас стоїть. У нас є люди з багатим досвідом — все питання лише в коштах.

Що ще цікавого отримали у спадок на новій посаді?

— Маємо боргів трохи — біля 40 мільйонів гривень. Найбільший борг перед фірмою, яка в 2008 робила берегоукріплення за Верховиною — як на Чернівці. Там вже все зроблено, здано — винні біля 24 мільйонів. Автодору біля 5 мільйонів. Ну, загалом, 40 мільйонів — це не великий борг. По зарплатах боргів немає.

Розмовляв — Роман Турій, фото Юрій Гриньків
Схожі новини:

Народний депутат минулого скликання, “свободівець” Руслан Марцінків зробив...
Молоду дизайнерку Любцю Чернікову добре знають не лише...
За кілька днів на українців чекають вибори. І...
Франківську ватагу «Фліт» можна вже сміливо вважати ветеранами...

Loading...
By Вадим Войтик 17 Кві, 2015 11:53


Загрузка...

Написати коментар

5 коментаря

 1. Roman Квітень 30, 23:32

  Дуже знайоме лице з поламаними вухами з часів Бена, АСП. Ну явно не янголятко…. Але то таке, лиш би гроші справно рахував і знав табличку ділення.

  Reply to this comment
 2. Ніна Липень 16, 22:13

  У липні цього року була в Європі. Повернулась в Україну. Їхала додому і сердилась і мало ге плакала. Дорога Львів – Івано-Франківськ відсутня. Не просто відсутня – її нема і не було. Хочеться запитати шановного М. Проціва чи О. Гончарука : 1) Чому попередній керівник облавтодору ще не позбувся свого майна і не сидить на лаві пісудних?
  2) Чому львів`яни вже щось роблять, а в Франківській області повний штиль?
  3) Чому в Рогатині замість дороги місячна поверхня – хто там мер ?
  4) А може ВАС чи ПОПЕРЕДНІКІВ пора в ті ями катком закатати ? Як Вам така ЛЮСТРАЦІЯ? Чи “зайчик СЕНЯ” всі гроші з кожного літра пального вкрав? То чого ВИ МОВЧИТЕ?

  Reply to this comment
  • Уважний Липень 17, 15:39

   Ви все правильно сказали Ніна, тільки такі питання потрібно задавати в Уряд…..звідти жодних коштів ще не було..те що має бути..по факту нема….

   Reply to this comment
 3. Галя Липень 27, 00:32

  Проців порядна людина і я надіюсь що він добється аби відремонтували дороги і на Франківщині але треба час бо за два місяці усі дороги не відремонтуєш

  Reply to this comment
 4. коля Липень 28, 16:14

  а ви трох грошей з регіоналів рекетніть. а то їхні таксі їздять по дорогах(фірма оптіма і 1565 1555) а гроші на підтримку сепаратистів

  Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +