“Галка” рекомендує: як заморозити ягоди на зиму

Автор: Турій Роман

14 Лип, 2015 14:30

Поділитись публікацією
“Галка” рекомендує: як заморозити ягоди на зиму

Усім нам хочеться зберегти трохи літа для того, щоб не нудьгувати взимку. Приготувати смачний десерт із заморожених ягід, або інші страви з ягодами – чудовий спосіб підняти собі настрій довгими зимовими вечорами.  У заморожених ягодах зберігаються всі поживні, ароматичні та смакові речовини значно краще, ніж при консервації. Отже, як заморозити ягоди?

  • Ягоди повинні бути повністю підготовленими до заморожування (перебрані, помиті і висушені). Забороняється заморожувати плоди з кісточками.
  • Як заморозити ягоди? Підготовлені ягоди спочатку потрібно піддати швидкому заморожуванню при температурі -30…-35 °С, і лише тоді зберігати при температурі -18…-25 °С.
  • Процес заморожування ягід повинен пройти якомога швидше, для цього застосовують дрібну тару. Для домашньої заморозки ягід використовують пластикові контейнери для харчових продуктів, а також пластикові баночки з-під йогурту, сметани або морозива.
  • Перш ніж заморожувати ягоди, всю тару слід ретельно помити і просушити. Потім, в сухі чисті банки щільно укласти ягоди. Після повного заморожування банку з ягодами слід залишити в морозильній камері для зберігання.
  • Разом із замороженими ягодами не можна зберігати в морозильній камері морожену рибу або м’ясо, які мають властивий їм запах що легко вбирається іншими продуктами.
  • Для економії місця в морозильній камері, повністю заморожені ягоди можна тримати загорнутими тонкою поліетиленовою плівкою. Для цього, дістаньте банку з вмістом з морозилки і потримайте кілька секунд під струменем води. Коли заморожений ягідний брикет повністю відстане від дна і стінок банки, постукайте по дну перевернутої банки, дістаньте ягоди і герметично загорніть у кілька шарів тонкою поліетиленовою плівкою. Як краще заморозити ягоди? Обирайте для цього не круглі форми, а прямокутні – вони займатимуть менше місця в морозильній камері.
  • Щоб зберегти зовнішній вигляд і форму ягід, заморожувати їх можна розсипавши на тарілці або аркуші паперу. Потім їх потрібно обережно зсипати в банки, щільно закупорити і знову поставити в морозильник на зберігання.
  • При розморожуванні холодильника не можна допускати втрати холоду із заморожених продуктів. Тому, всі контейнери із замороженими ягодами дістаньте з морозильної камери і обгорніть в товсту ватяну ковдру. Взимку на час розморожування холодильника, всі заморожені продукти можна винести на балкон.
  • Є ще один спосіб як заморозити ягоди. Смачними виходять ягоди заморожені у цукрі. Без цукру ягоди часто деформуються і втрачають свій зовнішній вигляд. Для такої заморозки, викладіть помиті ягоди на папір або рушник, зачекайте доки вони висохнуть, потім помістіть їх в плоский таз, пересипне цукром (300 г цукру на 1 кг ягід) і поставте в холодильник з плюсовою температурою на 2-3 години до появи соку. Після цього ягоди, сироп і залишки цукру перекладіть в тару так, щоб проміжки між ягодами були заповнені сиропом і, не закриваючи, помістіть в морозильну камеру на добу. Потім заморожені ягоди щільно закрийте кришкою, покладіть в морозильник і таким способом зберігайте до зими.
  • Як заморожувати ягоди: чорну смородину, чорницю, лохину, журавлину і брусницю? Ці ягоди слід заморожувати розсипом на тарілках, а потім вже в замороженому вигляді зсипати в невеликі поліетиленові пакети для зберігання, щільно їх зав’язавши.
  • Для заморозки краще брати трохи недоспілі ягоди, що не помнуться при зберіганні. Але це правило не стосується суниці.
  • Якщо ви хочете зекономити місце в морозильній камері, а також гроші на купівлю контейнерів для заморозки, засипте ягоди в поліетиленовий пакет, покладіть в квадратний пластиковий контейнер і заморозьте. Потім обережно вийміть пакет з ягодами з контейнера. Таким чином, у вас вийде гарний ягідний кубик. Такими кубиками можна повністю заставити морозильну камеру, не купуючи контейнери. Погодьтеся, досить таки вигідно і зручно.

Перегляньте також інші корисні поради від “Галки”:

20 найвдаліших поз для фотосесії (ФОТО)

Як знайти безкоштовне житло в мандрівці?

Дешеві засоби з аптеки, які “заткнуть за пояс” дорогі креми

9 причин для зупинки авто за новим законом “Про національну поліцію”

Топ-5 рецептів холодних супів у спеку (ФОТО)