Галицька районна виборча комісія не робила протоколів двох засідань

By Людмила Баран 16 Вер, 2015 17:46

Галицька районна виборча комісія не робила протоколів двох засідань

Схожі публікації

Загрузка...

Вчора, 15 вересня, представники ОПОРИ не змогли ознайомитись з протоколами другого і третього засідань Галицької районної виборчої комісії. У виборчій комісії ці протоколи відсутні. Це суперечить в вимогам частини 11 статті 27 ЗУ «Про місцеві вибори».

Голова ТВК Оксана Гоянюк у розмові з представницею ОПОРИ підтвердила відсутність протоколів,  пояснивши, що «виборча комісія не має сили» виконати цю законодавчу вимогу, пише прес-служба громадської організації.

Крім того, голова виборчої комісії мотивує такі серйозні  прогалини у належному веденні документації ТВК тим, що секретар виборчої комісії не виконує своїх обов’язків, а суб’єкт, якого представляє секретар, ще не здійснив заміни.

Крім відсутності протоколів засідань виборчої комісії, представники ОПОРИ, станом на 15 вересня, не виявили жодного рішення виборчої комісії на стенді офіційних матеріалів комісії, хоча виборчі комісії до цього прямо зобов’язує абзац другий частини 15 статті 27 ЗУ «Про місцеві вибори».

«Невиконання секретарем комісії своїх обов’язків не може бути підставою для того, щоб виборча комісія не вела протоколів засідань. Частина 11 статті 27 ЗУ «Про місцеві вибори» чітко говорить, що за відсутності секретаря комісії чи в разі невиконання ним своїх повноважень на засіданні комісія обирає зі свого складу секретаря засідання, який виконує обов’язки секретаря комісії на відповідному засіданні та при оформленні документів засідання.

Щодо оприлюднення рішень ТВК, то тут законодавство теж ставить чіткі вимоги, а саме – зобов’язує виборчі комісії не пізніше ранку наступного дня після дня його прийняття  розмістити рішення виборчої комісії на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення.

Тому я б порекомендував голові виборчої комісії не займатися пошуком причин неналежного виконання законодавчих вимог щодо організації роботи ТВК, а серйозніше підійти до організації роботи виборчої комісії та виконання нею всіх передбачених законодавством обов’язків, оскільки процедурні порушення у роботі виборчої комісії можуть негативно відобразитися на організації виборчого процесу» – зауважує Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

У 8 годині ранку розпочали роботу виборчі дільниці.
Робота виборчих дільниць гальмується через те, що членам...
Франківський дизайнер Любця Чернікова, яка працює в етностилі...
Активісти громадського руху «Чесно» 7 травня на прес-конференції розповіли, що найчастіше...

Loading...
By Людмила Баран 16 Вер, 2015 17:46


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +