Франківців просять підписати петицію Президенту, аби в молодшій школі не скасовували образотворче мистецтво

By Турій Роман 27 Гру, 2015 13:24

Франківців просять підписати петицію Президенту, аби в молодшій школі не скасовували образотворче мистецтво

Схожі публікації

Loading...

На сайті петицій до Президента України розпочався збір підписів, аби в державі залишили уроки образотворчого мистецтва і музики в початковій школі.

Це, кажуть активісти – один з запропонованих елементів “освітньої реформи” від міністра Квіта. Та не всі погоджуються з такою ініціативою.

І хоча наразі зібрано близько сотні підписів з 25 тисяч необхідних, активісти не збираються чекати мовчки.

На думку Оксани Бай з Івано-Франківська, вчителя малювання у приватній школі, відміна образотворчого мистецтва у початковій школі може призвезти до культурного занепаду суспільства.

“Забирати у наших дітей мистецькі дисципліни – це економія перш за все на культурі підростаючого покоління, отже і відсутність будь-якої культури у майбутньому, формуванні естетичних та емоційних факторів. На заняттях малювання я сама бачу не раз, як діти навіть без особливих вмінь, але знаходять віддушину у своїх творах, в них піднімається настрій, розвивається образне бачення, уява, вони мріють і відпочивають від тих проблем, які є для них дійсно важливими. Зосереджуються, стараються і діють не тільки розумом, але і своїми внутрішніми відчуттями. Без цього більшість людей просто губиться у житті, вони не мають куди подіти свою злість чи негатив, чи навпаки позитив весь та енергію.
Та і як майбутні художники зможуть зрозуміти,що вони мають талант? Коли вони це зрозуміють, то шкодуватимуть про втрачений час.

Ще Черчіль казав, що економити на мистецтві не можна, а тут ще й на всебічному розвитку дітей..
А що робити людям, що уже працюють як вчителі чи викладачі у педагогічних? Я знаю багато тих, хто дійсно вважають це своїм покликанням, і вже скільки років терплять маленькі зарплати та не надто хороші умови праці.

І так мало годин у програмі присвячених мистецтву і мало уваги до цього, тут хочуть взагалі забрати це і талановиті діти відчуватимуть себе вигнанцями. Відкривали б спеціалізовані класи чи давали хоча б як додаткові позакласні заняття, але ж ніхто не захоче цього робити. Це сумно все насправді, дуже сумно”, – каже Оксана.

Відтак вона закликає небайдужих батьків, та взагалі активних людей зробити лише один крок – поставити свій підпис в електронній петиції.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Міністерство освіти і науки має намір до травня...
Як зробити дешевий і надійний чехол для телефона,...
Спільнота СловОпис склала добірку гарних українських слів, які варто вживати...
Тати бувають різні — дотепні і понурі, чутливі...

By Турій Роман 27 Гру, 2015 13:24


Загрузка...

  1. Оксана Грудень 31, 13:27

    Я підтримую ініціативу підписання петиції про збереження головних предметів, які стимулюють рлзвиток креативності у дитини саме у тому віці, коли вони найпотрібніші і найефективніші.
    Засмучує мене така річ: чому аФФтор статті не помістив посилання на сторінку петиці Президентові, щоб усі бажаючі могли також ефективно підписати петицію? Зробивши перший крок автор зупинився напівдорозі.

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +