Франківці назвали проблеми міста, які їх найбільше турбують (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

17 Лис, 2016 12:06

Поділитись публікацією
Франківці назвали проблеми міста, які їх найбільше турбують (ФОТО)

У рамках соцопитування франківці назвали, які проблеми міста їх найбільше турбують. Це – високі тарифи на комунальні послуги, проблеми з працевлаштуванням, поширення алкоголізму і наркоманії, погане медичне обслуговування.

Читайте також: На Прикарпатті діти змагалися, хто краще знає життєписи полеглих героїв АТО (ФОТО)

Сьогодні, 17 листопада, в редакції Galka.if.ua відбулася прес-конференція, на якій презентували результати соціологічного дослідження «Політика в Івано-Франківську: стан, можливості, перспективи».

Його у вересні-жовтні серед мешканців міста провели студенти Прикарпатського університету під час виробничої практики у засобах масової інформації, зокрема у нашій редакції.

Головний редактор «Галки» Роман Турій зауважив, що соціологічні дослідження проводять зазвичай перед виборами. Цікаво було  дізнатися, як пересічні франківці оцінюють життя у місті через рік після волевиявлення. Саме тому перед шістьма практикантами поставили завдання провести таке опитування.

Студентка-четвертокурсниця Тетяна Пукіш розповіла, що для дослідження обрали метод особистого інтерв’ю серед франківців віком від 18 років. Опитували перехожих у районах БАМ, Пасічна, Майзлі, центральній частині міста у різний час доби.  Опрацьовано анкети 474 респондентів.

«Люди йдуть на контакт, проте не всі, дехто лякається. Дехто вважає, що від його думки нічого не зміниться, просить запитати когось іншого. Інші досить відкрито йдуть на контакт», – поділилася враженням від роботи Тетяна Пукіш.

Серед іншого, мешканців попросили назвати проблеми, вирішення яких вони вважають найважливішим.  54,4% опитаних сказали про високі тарифи на комунальні послуги, 44,9% – проблеми з працевлаштуванням, поширення алкоголізму і наркоманії, погане медичне обслуговування.

Також  помітили такі позитиви: збільшення кількості дитмайданчиків (19,4%), покращення стану доріг (19,2%), збільшення місць культурного дозвілля (16,5%), налагодження роботи громадського транспорту (14,3%).

Більшість опитаних сказали, що оцінюють роботу міської влади у чомусь позитивно, в чомусь негативно (30,9%) Кожен десятий сказав, що не знає нічого про роботу міської влади. Найбільш негативно оцінюють роботу у комунальній сфері.

Ірина Кучера, доцентка кафедри філософії, соціології та релігієзнавства філософського факультету ПНУ, додала, що респонденти залишили свої номери телефонів, тож можна переконатися у тому, що дослідження є достовірним.

«У даному випадку мова йде про репрезентативне соціологічне дослідження для Івано-Франківська за віком і статтю, – зауважила Кучера,  –  Статистична похибка складає 3%».

Максим Дойчик, заступник декана філософського факультету ПНУ, зазначив, що  основні акценти у навчанні студентів –  дотримання етики соціолога та відповідальне інформування.

«Ніша, на яку ми спрямовуємо наших студентів, – це професійна соціологія, яка є незайнятою, особливо у Прикарпатському регіоні», – сказав Дойчик.