Франківський патологоанатом розповів про виняткову важливість своєї професії

By Борис Марія 24 Бер, 2016 09:32

Франківський патологоанатом розповів про виняткову важливість своєї професії

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

22 березня відзначають День патологоанатома. Працівники кафедри патоморфології та судової медицини ІФНМУ розповіли про виняткову важливість цієї царини медицини.

За словами завідувача кафедри Івана Михайлюка, патологоанатом відіграє значну роль у медицині, особливо, якщо говорити про прижиттєву морфологічну діагностику різноманітних хвороб – біопсію. Більша частина роботи лікаря-патологоанатома – це робота саме з біопсійно-операційним матеріалом.

«Рентген, УЗД, аналіз крові та багато інших методів діагностики ніколи не зможуть дати такої точної інформації про стан пацієнта, як це зробить біопсія, – пояснює науковець. – Використовуючи цей метод, можна відстежити найменші зміни у клітинах і тканинах, а відтак поставити точний діагноз, що вже є суттєвим кроком на шляху до одужання пацієнта».

«Є велика кількість захворювань, лікування яких неможливе без морфологічної верифікації діагнозу, – додає доцент кафедри Микола Багрій. – Звісно, чимало недуг можна лікувати високими дозами кортикостероїдів і цитостатиків, але тоді зіштовхнемося з багатьма побічними наслідками».

Саме завдяки біопсії вдалося досягнути позитивних результатів у гастроентерології, лікуванні гінекологічних недуг, хвороб нирок, печінки, бронхо-легеневої системи і т.д.

Посмертна діагностика, яку також виконує патологоанатом, є не менш важливою. Наприклад, результати аутопсії (розтину) виконують повчальну функцію для лікарів. Окрім цього, аутопсія інфекційних хворих впливає на низку епідеміологічних заходів, як зауважує Микола Багрій.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Міністерство освіти доручило обмежити доступ до доменних зон...
З’явився перший мобільний застосунок для вивчення та удосконалення...
Завдяки науковим дослідженням та спостереженням вчені зробили висновок,...
Грошей на підручники не можна шкодувати в жодному...

Loading...
By Борис Марія 24 Бер, 2016 09:32


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +