Франківські медики вчилися лікувати стресовий розлад в учасників АТО

Автор: Людмила Баран

10 Лип, 2015 13:54

Поділитись публікацією
Франківські медики вчилися лікувати стресовий розлад в учасників АТО

У Міські поліклініці №1 9 липня відбулася конференція-презентація на тему: «Посттравматичний стресовий розлад в умовах виникнення надзвичайних ситуацій (бойових дій) та специфіка роботи з учасниками АТО».

Невропатолог Світлана Анохіна розповіла присутнім лікарям особливості ведення пацієнтів з таким діагнозом в складних умовах сьогодення, пише прес-служба міськвиконкому.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР, посттравматичний синдром, «в’єтнамський синдром», «афганський синдром», «східний синдром» тощо) – важкий психічний стан, різновид тривожного розладу (неврозу), що виникає в результаті одиничної або повторюваних психотравмуючих ситуацій, як, наприклад, військовими діями, важкою фізичною травмою, сексуальним насильством, або загрозою смерті.

При ПТСР проявляється група характерних симптомів, таких як часте, повторне нагадування, уявлення і переживання травматичних, стресових ситуації, психопатологічні репереживання, уникнення або випадання пам’яті про травмуючі події та високий рівень тривожності, які зберігається протягом більше місяця після психологічної травми.

При проведенні диференційної діагностики необхідно пам’ятати, що в хворих поряд із клінічною картиною ПТРС найчастіше мають місце порушення, що відносяться до інших психічних розладів.

У хворих посттравматичним стресовим розладом часто спостерігаються симптоми інших неврозів та депресії.

У більшості людей після психотравмуючих подій ПТСР не розвивається.

Лікують ПТСР за допомогою психотерапії та медикаментів.

Будь-яка форма горя має 5 стадій: заперечення, агресії, торгу, депресії, прийняття.

Найнебезпечніша ситуація складається в тому випадку, коли людина зупиняється на стадії агресії або депресії і не має змоги в психологічному плані рушитись далі у правильному напрямку, до стадії прийняття горя, за якою настає полегшення.

Дуже важливим у виході із посттравматичного стресового розладу є будь-яка мотивація до подальшого цільного життя (діти, одруження, навчання, хобі, улюблена робота, обов’язок перед рідними, тощо).

Лекційний матеріал був яскраво представлений у вигляді тематичних слайдів, у тому числі з фотоматеріалами із зони АТО.