Франківські дегустатори схвалили 5 нових видів печива

By Турій Роман 11 Лют, 2015 17:45

Схожі публікації

Загрузка...

10 лютого відбулося перше у 2015 році засідання Обласної дегустаційної комісії, яка здійснює свою діяльність на базі ДП”Івано-Франківськстандартметрологія”.

До її складу входять представники регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, Головного управління Держсанепідслужби та Державної інспекції сільського господарства в області, інспекції з питань захисту прав споживачів в області, департаменту економіки обласної державної адміністрації, провідні фахівці підприємств харчової промисловості області та ДП”Івано-Франківськстандартметрологія”.

Під час засідання Дегустаційна комісія проводить візуальний огляд та органолептичну оцінку зразків наданої продукції, а саме: експерти оцінюють такі показники, як зовнішній вигляд, консистенція, смак і запах, колір. На підставі розгляду наданих виробником проекту технічних умов (чи змін до них), результатів лабораторних досліджень, рецептур, технологічних інструкцій, тощо і за результатами дегустації зразків комісія приймає одне із рішень:

- рекомендувати продукцію до поставлення на виробництво та затвердження нормативної документації;

- рекомендувати дороблення продукції;

- відхилити поставлення продукції на виробництво із зазначенням причин.

Цього разу на розгляд експертів місцевим виробником було надано печиво здобне збивне з желе різних смаків в асортименті. Під час оцінювання продукції особливу увагу дегустаційна комісія приділяла не тільки органолептичним характеристикам, а й якості і походженню сировини, з якої виробляється продукція, умовам виробництва і зберігання готової продукції, терміну її придатності, порядку здійснення внутрішнього контролю якісних показників протягом виробничого процесу.

За результатами дегустації усі 5 зразків печива отримали позитивні відгуки експертів та були рекомендовані до поставлення на виробництво.

Варто зазначити, що згідно з вимогами ДСТУ 3946-2000 поставлення на виробництво нової харчової продукції або продукції зі зміненою рецептурою (не залежно від того, чи виробляється вона за державним стандартом чи за технічними умовами) можливе за умови позитивного висновку Дегустаційної комісії.

З огляду на процеси реформування системи технічного регулювання та ринкового нагляду подекуди виробниками ігноруються вимоги нормативних актів і здійснюється виробництво продукції без відповідних документів, що засвідчують її якість. Однак, за наявності жорсткої конкуренції, підтверджена якість і безпечність продукції стає істотною перевагою у боротьбі за довіру споживача і партнерів та дає можливість виходити у великі торгівельні мережі, здійснювати виробництво для відомих торгових марок і просувати товар на європейський ринок.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Турій Роман 11 Лют, 2015 17:45


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +