Франківчанам покажуть виставу “Альберт” Андруховича німецькою мовою (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

19 Sep, 2015 13:40

Поділитись публікацією
Франківчанам покажуть виставу “Альберт” Андруховича німецькою мовою (ВІДЕО)

24 вересня в рамках Internationales MitOst-Festival в Івано-франківську відбудеться вистава “Альберт, або найвища форма страти”  німецькою мовою.

Читайте також: «Я хочу, щоб ми об’єднались і допомогли йому вижити», - Юрій Андрухович висловився на підтримку протестів щодо готелю «Дністер»

Ця вистава — гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у тонкій взаємодії письменника, що проявляється тут не лише як автор текстів, але і як співак, і як актор, з чудовими музикантами — контрабасистом Марком Токарем і співачкою Уляною Горбачевською. Виставу доповнює іронічна й водночас пронизлива графіка Анатолія Бєлова, що оживає завдяки роботі vj-group «CUBE». Ідея поєднання тексту/музики/візуалізації у виконанні цих авторів належить Олі Михайлюк, яка продовжує експериментувати разом з учасниками проекту — щоразу вони знаходять нові сценографічні рішення, імпровізують й вдосконалюють твір. Якою б ризикованою ідея не здавалася на початку (адже в «Альберті» письменник, художник і музиканти співпрацюють вперше), зараз можна стверджувати, що вона перевершила очікування.

Покази з великим успіхом відбулися на найбільших українських фестивалях — АртПоле, Meridian Czernowitz, ГогольFest та Книжковий Арсенал, а також в рамках кількох загальноукраїнськів турів.

На 13 Internationales MitOst-Festival «Альберт» вперше зазвучить німецькою.


“Вистава «Альберт» створена за моїм однойменним оповіданням. У центрі дійства — історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров’ю угода чомусь не спрацювала — й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок. Ідея поєднати саме цей текст із саме такими виконавцями та саме такою візуалізацією — це щось більше і значніше, ніж просто режисура. Це створення особливого мистецького синтезу, відкривання потаємних можливостей тексту, про які не здогадувався навіть я, його автор”, – каже Юрій Андрухович.

Юрій Андрухович — текст, голос
Уляна Горбачевська — голос
Марк Токар — контрабас, голос
Анатолій Бєлов — графіка
vj-group «CUBE» — відео
Віктор Новожилов — звук
Оля Михайлюк — ідея проекту