Фіскальники пояснюють, як оподатковувати допомогу учасникам АТО та звітувати про неї

By Людмила Баран 31 Лип, 2015 18:08

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Допомога учасникам АТО та їхнім родинам не включається до загального оподатковуваного доходу таких осіб.

Про це повідомляє відділом комунікацій ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Сума грошової допомоги (у т.ч. у натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їх сімей (діти, дружина, батьки), призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період не включається до загального оподатковуваного доходу таких осіб.

Однак, щоб були підстави не оподатковувати таку допомогу, підприємство – податковий агент повинно мати підтверджувальні документи про те, що фізична особа – учасник АТО дійсно призвана на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією (копія повістки, лист, довідка військкомату чи військової частини тощо).

Підприємство, яке виплачує фінансову допомогу, має відобразити у податковому розрахунку за формою 1 ДФ у графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» реєстраційний номер облікової картки мобілізованого платника податків.

Якщо в його паспорті є відмітка про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, то в цій графі проставляється серія та номер його паспорта (п.3.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13 січня 2015 року № 4).

Середня заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (в т.ч. грошова допомога), нараховані та виплачені роботодавцем за рахунок власних джерел працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зазначаються в податковому розрахунку за формою 1 ДФ за ознакою доходу «101».

При цьому компенсаційні виплати, які виплачуються роботодавцем працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку зазначаються в 1 ДФ за ознакою доходу «128».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


Loading...
By Людмила Баран 31 Лип, 2015 18:08


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +