Енергетики допоможуть Галицькому природному парку врятувати зубра

Автор: Людмила Баран

12 Бер, 2015 16:01

Поділитись публікацією
Енергетики допоможуть Галицькому природному парку врятувати зубра

Центр реабілітації диких тварин, розташований у селі Крилос Галицького району, незабаром поповниться ще одним мешканцем – шестирічним зубром. У компанії “Прикарпаттяобленерго” вирішили облаштувати вольєр для його утримання.

«Для стовпчиків під сітку ми запропонували списані бетонні електроопори, – розповів Василь Костюк, заступник голови правління. – Виділимо ямобур. Закопувати стовпчики і натягувати сітку будемо вручну, всі гуртом, а наші дівчата визвались пофарбувати стовпці».

Загалом, в акції буде залучено 40 осіб, топ-менеджерів та фахівців компанії, повідомляє прес-служба “Прикарпаттяобленерго”.

Центр реабілітації диких тварин забере дорослого зубра з Вигодського лісгоспу. Тварина через хворобливість ніг потребує постійного догляду фахівців. Зоологи розуміють, що надаючи  цьому зубру  можливість на реабілітацію і належні умови утримання, у подальшому можна говорити і про продовження його роду.

Кількість зубрів в Україні щороку скорочується. Їх поголів’я сьогодні налічує до трьохсот особин, чим зумовлений статус виду «Зниклий у природі». А на території нашої області є лише одне стадо із 6 тварин.

У Центрі реабілітації диких тварин Галицького Національного природного парку зараз живе 186 різних звірів. Здебільшого вони сюди потрапляють через травми та наслідки жорстокого утримання їх у неволі. Після лікування та реабілітації тих тварин, які здатні надалі жити на волі, повертають у рідне середовище.

«Нам майже щомісяця когось приносять пораненого, або пійманого у капкан. Телефонують навіть з інших областей, щоб ми забрали тварин на утримання, – розповідає Володимир Бучко, заступник директора парку. –  Але ми не завжди можемо це зробити, бо не маємо достатньо вольєрів для утримання тварин. Все впирається у фінансування. Наш Центр є структурною одиницею обласного управління лісового та мисливського господарства. Нам, як і всім бюджетникам, зараз заледве вистачає на оплату праці. Про якийсь розвиток говорити не доводиться».

Працівники Центру сподіваються, що знайдуться й інші небайдужі, активні підприємці. Адже на зведенні вольєрів потреби Центру реабілітації диких тварин не вичерпалися. Потрібно облаштувати малу операційну, кімнату для огляду поранених тварин, приміщення для приготування кормів. Одним словом, пропозицій для творення добрих і корисних справ вистачить усім.

Нагадаємо, нещодавно Центр реабілітації диких тварин почав опікуватися парою лісових котів.