Дві треті експорту з Івано-Франківської області спрямовано на європейські ринки, – начальник митниці

Автор: Людмила Баран

19 Кві, 2015 19:13

Поділитись публікацією
Дві треті експорту з Івано-Франківської області спрямовано на європейські ринки, – начальник митниці

Суб’єкти господарювання Івано-Франківщини орієнтуються на ринки країн Європейського Союзу.

«Зовнішньоторговельне сальдо 2013 року  було мінус 103 мільйони. Це – коли більше товарів ввозилося в область, ніж вивозилося. За 2014 рік ми дістали плюс на рівні 4-5 мільйонів. Тобто товарів вивозилося з області більше, ніж вивозилося імпорту. А вже за перший квартал 2015 року ми маємо плюс 27 мільйонів. Це свідчить про те, що область розвивається, підприємства працюють, шукають свої ринки. І тими ринками є європейські, адже дві третини експорту товарів області – на європейські ринки», – розповів Василь Шайда, в.о. начальника Івано-Франківської  митниці ДФС, на брифінгу 16 квітня.

Водночас, як він повідомив,  за три місяці поточного року зовнішньоторговельний обіг в області склав 158,6 мільйонів доларів США, що на 36 відсотків менше, ніж за аналогічний період минулого року.

З початку року експорт у країни Євросоюзу збільшився та склав понад 62 мільйони доларів США, що становить 66 відсотків загальної вартості експорту. У країни ЄС найчастіше везуть кабельні електромережі,  деревостружкові плити, шкіру великої рогатої худоби, пиломатеріали,  столярні вироби.

Протилежна тенденція відслідковується у торговельних відносинах з країнами СНД. Обсяг експорту до цих країн склав 17,4 млн. грн., що майже вдвічі менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та у 3 рази менший за обсяг експорту до країн ЄС. До країн СНД експортувалися: шпалери, мішки паперові, пральні машини, покриття пластмасове для підлоги, цемент.

В той же час з країн ЄС імпортовано продукції на 49,3 млн. дол. США. Це у 6,4 рази більше за обсяги імпорту з країн СНД.

Більшу частку українського імпорту з ЄС складають полівінілхлорид, проводи електричні для виробництва кабельних мереж до автомобілів, папір, картон, поліетилен, арматура ізольована для електричних машин та обладнання тощо. З країн СНД імпортували  феноло-спирти, спирти метиловий та ізооктиловий, крафт-папір мішковий, азбест, концентрат карбамідо-формальдегідний.

“Якщо говорити про активність суб’єктів господарювання, то зараз зареєстровано понад тисяча сімсот. Але активними були тільки 600 підприємців. Ті, які здійснювали роботу. Бо є такі, що реєструються, але не здійснюють зовнішньоекономічних операцій”, – зауважив Василь Шайда.

Загалом з початку року на експорт було оформлено вантажів вартістю понад 92,8 млн. доларів США. Водночас, імпортерами ввезено товарів вартістю 65,8 мільйон доларів США.