Дотримання трудового законодавства – гарантія конституційного права на працю

By Турій Роман 23 Жов, 2014 09:50

Схожі публікації

Загрузка...

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси найманих працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.

У зв’язку з тимчасовою окупацією частини території України та проведенням антитерористичної операції у Донецькій і Луганській областях, виникла проблема із працевлаштуванням вимушено переміщених осіб. На жаль, спостерігаються непоодинокі випадки відмови роботодавців у прийомі таких осіб на тимчасову роботу, а також працевлаштування без офіційного оформлення або невиплати заробітної плати.

За аналітичними розрахунками, значна частина населення у працездатному віці залишається офіційно не задіяною на ринку праці, тому основним резервом зростання доходів є легалізація оплати праці та відновлення балансу трудових ресурсів.

Те, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а виплата заробітної плати здійснюється „у конвертах” або у розмірах менших за мінімальну заробітну плату – не є секретом для більшості громадян.

Існує проблема зрівняння офіційних заробітних плат між працівниками різної кваліфікації, встановлення усім працівникам від найпростіших професій до керівника окладів (ставок) на рівні мінімальної заробітної плати, особливо на підприємствах, установах, організаціях, що не входять до сфери галузевих угод. Із великою кількістю працівників, з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку, роботодавці взагалі не укладають трудові угоди.

Питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення, дотримання законодавства про працю набуло сьогодні великої актуальності, адже від рівня заробітної плати найманих працівників залежить надходження до Пенсійного та інших страхових фондів, податку з доходів фізичних осіб – основного джерела наповнення місцевого бюджету, від якого залежить утримання місцевої інфраструктури, відповідний соціальний захист та належне пенсійне забезпечення громадян.

„Зважаючи на різні проблеми, з якими стикаються вимушені переселенці, особливу увагу роботодавців звертаємо на реалізацію їх конституційного права на працю, а саме на забезпечення дотримання умов оплати праці, дотримання мінімальних гарантій  в оплаті праці, дотримання міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів) відповідно до ст.ст. 95,96 КЗпП України та інших норм, передбачених чинним законодавством”, – зауважує директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

За її словами, суб’єктам підприємницької діяльності слід пам’ятати: використання нелегальної робочої сили, неоформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Грошові вклади українців почали перевіряти в банках. У...
Українцям заборонили вільно користуватися зарплатними картками, а також...
Кожен українець зможе переглянути дані про свій офіційний...
Банк завершив переговори про продовження до 2021 р....

Loading...
By Турій Роман 23 Жов, 2014 09:50


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +