Доторкнулись до історії. Прикарпатським чиновникам показали неймовірні пам’ятки Давнього Галича (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Борис Марія

12 Sep, 2017 18:45

Поділитись публікацією
Доторкнулись до історії. Прикарпатським чиновникам показали неймовірні пам’ятки Давнього Галича (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Як повідомляла “Галка”, керівники прикарпатських райрад та обласної ради відвідали заповідник “Давній Галич”. Вони обговорили потребу відновлення історичних пам’яток, які можуть стати туристичними принадами, а також відвідали кілька храмів.

Читайте також: На стадіоні “Рух” роздають продуктові набори. Хто їх купив, хто роздає і до чого тут Марцінків? – фактчек Галки

Нагадаємо, Національний заповідник “Давній Галич” — це комплекс пам’яток історії та культури стародавнього Галича та Галицько-Волинської держави ХІІ-ХІІІ століття, більшість яких розташовані в межах сучасного села Крилос та міста Галич. Площа заповідника — майже 80 км².

Першою локацією був Національний заповідник “Давній Галич”. Тут очільники райрад та області ознайомилися із гарними картинами та оглянули виставку ляльок-мотанок.

Розказали гостям про церкву Різдва Христового (ХІV-ХVІ ст.). Вона унікальна  через те, що збудована з білого каменю. Зараз приміщення прикрашає цікава мозаїка та облаштовують іконостас із суцільного каменю. А здалеку видніються руїни Галицького замку.

Також чиновники завітали у село Шевченкове. Тут розташований єдиний і найстаріший із храмів Галицько-Волинського князівства, що зберігся до нашого часу – храм Святого Пантелеймона. На його стінах збереглися графіті ймовірно княжої доби. На цьому ж подвір’ї споруджена вежа-дзвіниця (поч. XVII ст.).

Ще однією цікавою пам’яткою є Церква Успіння Пресвятої Богородиці у селі Крилос. Вона зведена у XVI столітті. З подвір’я храму відкривається чудовий краєвид.

Тут гостям подарували іконки та релігійну книгу.

Показали чиновникам й фундаменти Успенського собору (ХІІ ст.), де колись було місце поховання князя Ярослава Осмомисла, та каплицею Святого Василія (XV ст.). Саме про його відбудову давно мріють багато істориків.

“Галка” рекомендує своїм читачам відвідати пам’ятки Давнього Галича та допомогти відносити славу місту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Між артефактами кози пасуться, – голова облради про теперішній стан Давнього Галича

Міністр культури відвідав заповідник «Давній Галич»

У Галичі можна оглянути залишки давніх конструкцій церкви Різдва Христового (ФОТО)