Долю івано-франківського спиртзаводу «Княгинин» вирішує львівський суд: працівники влаштували пікет (ФОТО)

By Турій Роман 16 Чер, 2017 16:30

Долю івано-франківського спиртзаводу «Княгинин» вирішує львівський суд: працівники влаштували пікет (ФОТО)

Схожі публікації

Loading...

Справу про банкрутство Івано-Франківського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості розглядає колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду.


Раніше Господарський суд Івано-Франківської області за позовом ДФС і арбітражного керуючого ухвалив постанову про банкрутство і початок процедури ліквідації підприємства. На це прокуратура Івано-Франківської області подала апеляцію.

Перше слухання у справі відбулося у вівторок, 14 червня. Перед приміщенням суду, у якому розглядається справа, на акцію протесту з плакатами в руках вийшли кілька десятків працівників підприємства. Пояснюють, що проти банкрутства підприємства, на якому працювали багато років. Що раніше підприємство мало декілька цехів, а також випускало продукцію під торговою маркою “Княгинин”. А тепер підприємство зупинене, працівники натомість мають кількамісячну заборгованість, пише і показує ЗІК.
З вересня минулого року не отримує зарплату механізатор Степан Федорович.

“Я вже десятий рік працюю там, а люди по 40 років працюють. І в такій самій ситуації, як і ми, – каже працівник. – Вони кажуть, що то всі пенсіонери і всіх треба виганяти. Але підприємство працювало на цих пенсіонерах. Нормально працювало, продукція випускалася. А тепер мало того, що заборгованість, а ще й роботи не дають. Всіх відправляють на біржу – а там по 450 гривень будем получати. Хіба на такі гроші можна прогодувати сім’ю? Бомжами, звичайними бомжами стали!”.

“Гарна, велика територія у нас, 7,5 гектарів. Працював хлібопекарний, кормовий, спиртовий, вуглекислотний цехи, два лікеро-горілчані цехи. Новіший цех уже побудували за незалежної України, – розповідає начальник відділу Уляна Артюх. – А не працює підприємство з початку зимових канікул. Щоби запустити підприємство, нам треба було купити ліцензію на оптову торгівлю. Обіцяли нам – продамо продукцію – будуть гроші. І ми заплатимо ліцензію – будемо дальше працювати. Але цього не сталося. І на даний час, 10 квітня, оголосили про ліквідацію. Я до цього рішення ставлюся негативно, тому-що не може горілчане виробництво бути збитковим, бути банкрутом. Ми не тільки не отримуємо зарплати, а й податки не виплачені. І якщо нас ліквідують – люди отримають мінімальну зарплату по 550 грн. Це як бомжі. Я попрацювала на підприємстві 30 років – це моя хата, це мій дім, це моє життя. Я прийшла після інституту, отримала квартиру на підприємстві, чоловік працює на підприємстві. Ми не уявляємо, як ліквідують це підприємство і ми підемо на вулицю. Вся сім’я”.

Насправді, як припускають учасники мітингу, головна цінність підприємства – чимала територія у центрі міста. Тому й справу про банкрутство інакше як рейдерством не вважають.

Ще одна учасниця мітингу, колишній начальник юридичного відділу підприємства Любов Лаб’як, розповіла, як виникли борги перед кредиторами. Свого часу відправили у Донецьк продукцію, за яку отримувачі так і не розрахувалися.

“Я не розумію, як це податкова вимагає, щоби ліквідували наше підприємство. І що держава винна державі. Зараз у нас на даний час боргів є на 18 мільйонів – і з них 15 мільйонів – податковій. І цей борг, як говорить закон, можна списати. Бо він виник з 97-року. І ми тоді домовлялися з головою ДПА України. У нас уже були в банкрутстві і мирова угода і санація, але ліквідації у нас не було. Це ж державне підприємство, як його можна ліквідувати? Це ж державне майно і органом управління є держава”.

Як розповіла колишня працівниця, нові борги виникли за теперішнього керівництва, і ці зобов’язання теж можна погасити майном. “Ми просимося в Державне підприємство “Укрспирт” – орган управління майном може передати нас в ДП, де будуть давати там сировину, де заберуть у нас наші лікеро-горілчані вироби, заплатять людям зарплату, заплатять податки і ми відновимо виробництво. Не одне підприємство вже так поступило. Для цього й створено ДП “Укрспирт” і вони теж хочуть нас узяти”.

Тимчасово виконуюча обов’язки генерального директора підприємства Зінаїда Гаргат розповідає, що на підприємство її не допускають. “Наше підприємство існує уже 139 років. На підприємстві є 200 штатних працівників. 10 квітня 2017 Господарський суд Івано-Франківської області ухвалив постанову, якою визнав підприємство банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру і призначив ліквідатором арбітражного керуючого. Постанову суду оскаржила прокуратура Івано-Франківської області і скерувала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного господарського суду. Весь трудовий колектив не погоджується з ліквідацією підприємства, і сьогодні ми підтримуємо апеляційну скаргу прокуратури. Ми вважаємо, що підприємство навмисно і свідомо зацікавленими особами доведено до банкрутства. Тому і працівники не погоджуються з таким рішенням суду, намагаються відстояти свої права і інтереси державного підприємства”.
Як розповідає Зінаїда Гаргат, починаючи з 2017 року підприємство продукції не виготовляє, а всі виробничі процеси зупинені. “Працівники виходять на роботу, але роботи не виконують, тому що все стоїть. Зарплата нараховується, але працівники її не отримують. Заборгованість по заробітній платі перед працівниками – з вересня 2016 року”.
На думку Зінаїди Гаргат, підприємство планують викупити у порядку ліквідації. “Ці особи, які уже хочуть приватизувати, вирішили “вирвати” його із загальної кількості підприємств спиртової галузі і шляхом ліквідації викупити його”. Підтримує керівник і думку про вихід “Княгинина” з Державного концерну “Укрспирт”, який також перебуває у стані ліквідації, і входження у склад Державного підприємства “Укрспирт”. “Всі підприємства, які раніше належали концерну “Укрспирт”, у порядку реорганізації, повинні увійти до складу Державного підприємства “Укрспирт”. Поки-що наше підприємство до складу цього підприємства на увійшло. Тому-що така організація блокується. Якщо би підприємство увійшло до складу ДП “Укрспирт”, воно би втратило права юридичної особи і було би тяжче його ліквідувати”.
Міністерство АПК і ДП “Укрспирт” розробили план заходів, як відновити виробничі процеси на підприємстві. Міністерство АПК також долучилося до участі у судовому процесі. “Ми сподіваємося, що суд прислухається до трудового колективу і ухвалить рішення на користь трудового колективу. Скасує постанову Господарського суду Івано-Франківської області, поверне підприємству право розпорядження майном і таким чином дасть можливість відновити виробництво, а працівникам дасть можливість отримати хоч частину заробітної плати”.
На думку керівника, попередня постанова була винесена з грубими порушеннями, які й будуть озвучені у залі суду.
Колегія суддів розпочала розгляд справи за участі т.в.о. керівника підприємства, прокурора, ДФС, профспілки та арбітражного керуючого. На запитання судді, позицію щодо ліквідацію пояснили представники ДФС і арбітражний керуючий Олександр Седлецький.
“Основною причиною тому є величезна кількість працюючих працівників на даному підприємстві. Це ставить собівартість продукції такою, що підприємство просто-напросто є нерентабельним. Навіть якщо має закази, навіть якщо воно працює. Воно є нерентабельним”, – каже Олександр Седлецький. Як повідомили відповідачі, процедура банкрутства була розпочата після відповідного рішення комітету кредиторів.
Натомість прокурор повідомив, що вважає постанову Господарського суду Івано-Франківської області незаконною, винесеною з порушенням норм законодавства. Також прокурор акцентував на відсутності підстав визнання боржника банкрутом.

“На Івано-Франківське обласне державне об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості поширюється Закон України “Про введення мораторію на примусову реалізацію майна”. Відповідно, при визначені боржника банкрутом та прийнятті ліквідаційної процедури буде проводитись продаж майна, а це суперечить вищевказаному законодавству”.

У зв’язку з неготовністю учасників до розгляду справи, а також з отриманим від Міністерства АПК листом судді вирішили перенести розгляд справи на 27 червня 2017 року.
Схожі новини:

Чи відповідає українська медична освіта світовим стандартам –...
Українець Сергій Михальчук, який зняв кінострічку “Під електричними...
Документальні кадри hromadske.tv річної давності, відзняті під час найтрагічніших...
Українська співачка Анастасія Приходько презентувала нову відеороботу на...

By Турій Роман 16 Чер, 2017 16:30


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +