Для нас корупція – частина нашого життя, – представниця ПРООН на зустрічі з франківськими студентами

Автор: Дубінець Вікторія

25 Кві, 2017 14:18

Поділитись публікацією
Для нас корупція – частина нашого життя, – представниця ПРООН на зустрічі з франківськими студентами

25 квітня у приміщенні Прикарпатського національного університету представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) зустрінулися зі студентами вишу у рамках кампанії «Студенти проти корупції».

Івано-Франківськ став 8 містом, яке відвідали представники НАБУ та ПРООН, а Прикарпатський національний університет – 10 виш, у якому провели бесіду зі студентами про перебіг антикорупційної реформи, її досягнення, систему антикорупційних органів та, зокрема, роботу НАБУ як спеціалізованого антикорупційного правоохоронного органу.

Першою виступила перед студентами спеціалістка з інституційного розвитку Проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору» ПРООН Вікторія Козаченко, яка розповіла про досягнення і виклики антикорупційної реформи в Україні, яка стартувала у березні 2014 року.

“Для нас корупція – це, на жаль, частина нашого життя, якийсь постійний контекст, який щодня існує у нашому житті. Корупція – це хвороба. Вона стає раковою пухлиною, коли стає для нас нормою.

Насправді корупція – це про все: про медичну допомогу, безпечні дороги, вступ у ВНЗ, сесії, опалення”, – зазначила Козаченко.

Спеціалістка розповіла, що, за дослідженнями міжнародної антикорупційної програми, Україна посіла 130 місце за індексом сприйняття корупції.

“Існує два ставлення до корупції: коли вона сприймається як норма, і коли сприймається як щось виключне, тобто коли за це засуджують. Ми ідемо до того, що корупція – це ненормально”, – каже пані Вікторія.

Козаченко розповіла, як можна протидіяти корупції. Серед одних із пунктів – створення нових антикорупційних інституцій.

Виділяють такі етапи протидії корупції, за які відповідають окремі інституції:

  1. запобігання корупції (НАЗК),
  2. протидія корупції (НАБУ),
  3. притягнення до відпоідальності (суди).

Вікторія Козаченко зазначила, що існує й таке поняття як топ-корупція, яка відрізняється тим, що має дуже багато впливу. Тому в Україні з’явиться спеціальний суд, який розглядатиме топ-корупційні справи.

Спеціалістка зазначила, що за три роки існування антикорупційної реформи найбільшими досягненнями є запуск незалежних антикорупційних органів: НАБУ, САП, НЗК, запуск е-декларування, впровадження “Прозоро”. Однак є ряд викликів: результати перевірки декларацій, підтримка та довіра громадян та створення Вищого антикорупційного суду

“У суддів не завжди вистачає волі виносити правильні вироки. Так, є хороші судочинці, але не всі, – зазначає Козаченко.

Антикорупційна реформа потрібна для суспільства, яке не є в системі, яке хоче жити нормально”, – підсумувала свій виступ спеціалістка.