Дівчина з Івано-Франківська поділилася секретами екологічного способу життя

Автор: Людмила Баран

22 Кві, 2015 11:03

Поділитись публікацією
Дівчина з Івано-Франківська поділилася секретами екологічного способу життя

Марічка Федорук із Івано-Франківська зуміла організувати свій побут так, щоб він не шкодив довкіллю. Вона розповіла ресурсу “Екоцентр“, як їй вдалося стати екологічно свідомою не тільки на словах, а й на ділі.

За її словами, у масштабах міста, зловживаючи особистим автотранспортом чи спалюючи листя, ми забруднюємо повітря, яким дихаємо. Отруїти воду, яку ми потім п’ємо, можна одразу декількома шляхами: використовуючи шкідливу побутову хімію, викидаючи батарейки, лампочки та пластик на сміттєзвалище, не віддаючи їх на утилізацію тощо.

Марічка Федорук  змінила повсякденний стиль життя та поведінку з допомогою проекту «Стале домогосподарство».  “Завдяки проекту було вже не так складно вимикати воду під час чищення зубів чи світло, коли виходиш із кімнати, чи зарядні електроприлади, адже ти вже знаєш як саме ця твоя маленька дія впливає на довкілля. Коли хтось із членів екокоманди розказує, як легко йому вдалося відмовитися від побутової хімії і що насправді це не так складно, що народні методи теж діють – дуже хочеться спробувати і собі. А потім вже не помічаєш, як крок за кроком змінюєш свою поведінку, відчуваючи гордість за себе, коли дбаєш про довкілля і навпаки – сором, коли дієш не так як треба“, – розповідає дівчина.

Тепер вона ділиться порадами, як у побуті відмовитися від шкідливих хімічних засобів.

Наприклад, мити посуд можна содою, гірчицею чи звичайним господарським милом. Можна комбінувати ці засоби, в залежності від виду забруднення. Звичайно, найкраще мити посуд просто гарячою водою і старатися не використовувати ніяких засобів, адже їх неможливо повністю вимити, а далі, разом з їжею, вони потрапляють в наш організм. До прикладу, гірчиця чи сода ніяк не зашкодять людині і довкіллю, на відміну від хімічного миючого засобу.

Для прибирання ванної кімнати підійде сода, оцет і домашній дезінфекційний засіб. Саморобний засіб також придатний для дезінфекції кухонних поверхонь.

“Його склад дуже простий: на 250мл засобу я використовую 1 пачечку харчової лимонної кислоти (50г), 2-3 кришечки етилового спирту (можна придбати в аптеці), 5-8 крапель ефірної лавандової олії і 250 мл води. Можна також використовувати інші ефірні масла та їх комбінації. Такий засіб в поєднанні з содою нічим не гірший за хімічні миючі засоби, але не шкідливий для здоров’я і має приємний запах. Запах можна постійно змінювати, додаючи ті чи інші ефірні масла. Для чищення раковини чи унітазу, я спочатку посипаю поверхню содою, потім розпилюю на них домашній засіб і чищу губкою – як і у випадку з хімічними засобами”.

Якщо є проблема з вапняним нальотом – потрібно використовувати оцет. Його можна застосовувати у комбінації з содою і з домашнім засобом – залежно від складності забруднення. Такі прості засоби нешкідливі для здоров’я, безпечними для довкілля, а також набагато дешевшими. Прибирання з домашніми засобами не складніші за прибирання з побутовою хімією, але набагато приємнішим, адже ви не дихаєте шкідливими випарами і не отруюєте ваш організм.

“Варто лише почати експериментувати і розумієш наскільки всі стереотипи про сучасний спосіб життя є помилковими”.

На думку Марічки Федорук, це зовсім не складно – взяти з собою екоторбинку і не використовувати пластикові пакети. Чи прихопити з дому скляну пляшку з водою і не купувати пластикових пляшок у магазинах. Це не лише зменшить кількість відходів, зекономить ваші кошти, але й буде корисним для вашого здоров’я. Тому що вода в пластикових пляшках може нагріватися при перевезенні від чого пластик виділяє шкідливі речовини, зокрема канцерогени.

“І мова йде не про те, що потрібно себе в чомусь обмежувати, а про те, щоб не марнувати ресурси планети і своє здоров’я. Станьте на екологічну стежку і ви зможете бачити і розуміти більше”, – каже франківчанка.