Депутати дозволили переводити дачі в житловий фонд

By Вадим Войтик 2 Вер, 2014 21:01

Депутати дозволили переводити дачі в житловий фонд

Схожі публікації

Загрузка...

Верховна Рада підтримали у другому читанні та в цілому законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання)”. 

Законопроектом передбачається внести зміни до Житлового кодексу України щодо встановлення порядку переведення у жилі будинки садових і дачних будинків та Земельного кодексу України стосовно уточнення складу земель рекреаційного призначення та видів будівель, які вправі зводитись на садових земельних ділянках, а також до Цивільного кодексу України та закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” в частині узгодження визначень, пов’язаних із місцем проживання та реєстрацією фізичних осіб у житлі, – повідомляє РБК-Україна.

Зокрема законопроект пропонує доповнити Житловий Кодекс Української РСР статтею 8-1, згідно з якою громадяни відповідно до цього Кодексу та в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України, мають право на переведення дачних і садових будинків, які відповідають технічним і санітарним нормам, у жилі будинки.

“Переведення дачних і садових будинків у жилі будинки провадиться за зверненнями громадян відповідними органами місцевого самоврядування”, – йдеться у законопроекті.

“Прийняття закону дозволить узгодити законодавчі поняття та процедури у житловому, цивільному законодавстві щодо житла та створить належні умови для реалізації громадянами права на вільний вибір місця проживання”, – вважають автори законопроекту.

Також законопроект уточнює зміст поняття “місце проживання фізичної особи”.

Згідно із проектом, “місце проживання – житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово”.

Проект закону також пропонує уточнити поняття “реєстрація”. Згідно з проектом це – “внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням його адреси”.

Прикінцевими положеннями передбачається, що “тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою дачні поселення та садівницькі товариства у приміських зонах обліковуються за тими населеними пунктами, з якими вони зв’язані в адміністративному або територіальному відношенні”.

Згідно з законопроектом, тимчасово, до проведення реформи з питань адміністративно-територіального устрою, до жителів, об’єднаних постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, також відносяться жителі, які проживають постійно за межами цих адміністративно-територіальних одиниць та житло яких віднесено до відповідного села, селища чи міста.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

У мережі опублікували нарізку відео, де собаки доглядають...
На створення аніме-короткометражки за мотивами саги «Зоряні війни» у...
Вибрати ляльку для дівчинки нелегко. Тут доводиться враховувати...
Відомство США по патентах і товарних знаках схвалило...

By Вадим Войтик 2 Вер, 2014 21:01


Загрузка...

  1. azimov Березень 21, 14:30

    Цікаві приклади розвитку інших країн: «Скандинавський шлях: досвід реформ адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування в Данії та Швеції»:

    http://decentralization.gov.ua/pics/attachments/Scandinavian_way_book.pdf

    #CommunityAmalgamation #Реформа #Громада

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +