Чистка русел річок на Прикарпатті проводять за кошти від продажу їхнього вмісту

By Людмила Баран 2 Вер, 2015 18:47

Чистка русел річок на Прикарпатті проводять за кошти від продажу їхнього вмісту

Схожі публікації

Загрузка...

Регулювання русел річок на Прикарпатті здійснюється з залученням коштів за рахунок реалізації вивезених після розчистки русел наносів без залучення бюджетних коштів.

Про це інформує Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів.

Рішенням обласної ради від 30.09.2011 № 245-9/2011 „Про порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на ріках області” затверджено Порядок проведення зазначених заходів.

Визначено, що виконання заходів, згідно з Порядком, здійснюється з залученням коштів за рахунок реалізації вивезених після розчистки русел наносів без залучення бюджетних коштів.

За словами Романа Михайлюка, керівника обласного управління водних ресурсів, заходи, відповідно до вищезгаданого Порядку, проводяться за погодженням постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму згідно розроблених і затверджених робочих проектів, ліцензованими підрядними організаціями, що виграли конкурс на підрядні роботи, з проведенням технічного нагляду, на основі договорів з органами місцевого самоврядування.

При порушенні договірних умов за ініціативою громад можуть бути припинені. Також, підрядні організації за окремим договором виконують роботи по проведенню протиповеневих заходів та соціально-економічного розвитку відповідного населеного пункту на суму 20 % від вартості ліквідованих наносів.

„Це рішення і державні програми жодним чином не передбачають видобування корисних копалин, тому Івано-Франківське облводресурсів не погоджує розташування кар’єрів і не надає дозволи на роботи по видобуванню у руслах річок піску, гальки і гравію. Так дійсно, на ріках області є ще дуже велика кількість місць, де дійсно видобувають і крадуть гравій – це вимагає зміни законодавства, а саме посилення контролю, збільшення штрафів, конфіскацію механізмів і врешті-решт кримінальну відповідальність”, – наголошує Роман Михайлюк.

Прикарпатський регіон, на території якого формуються басейни річок Дністер та Прут, знаходиться в зоні розвинутої зливової діяльності атмосфери і, відповідно, у зоні підвищеного ризику щодо виникнення водних стихій та проявів їх шкідливої дії, що спричиняє різні за масштабами, у тому числі й катастрофічні затоплення, підтоплення і перезволоження територій, ураження інженерних інфраструктур та комунікацій з руйнівними наслідками.

Територією області протікає 8294 річки загальною довжиною 15756 км. Загальна густота річок в середньому по області становить 0,2-0,4 км/км2.

Характерним для річок області є наявність руслових та заплавних наносів (відкладів), що спричиняє ерозію й розмивання берегів та погіршує умови проходження паводків, особливо на ділянках мостових переходів, гідротехнічних та лінійних споруд.

Вирішення питань протипаводкового захисту тісно пов’язано з регулюванням русел річок, реалізацією заходів щодо охорони їх від замулення, засмічення, впливу водної ерозії, а також виконанням інших робіт у заплавах річок.

Руслоочисні та руслорегулювальні роботи виконуються з метою зниження гідравлічного навантаження на береги річок, які зазнають інтенсивної ерозії, забезпечення умов проходження паводку на ділянках мостових переходів, гідроспоруд та лінійних споруд, відновлення природного стану русла, поліпшення умов існування водних живих організмів.

Протипаводкові та природоохоронні заходи на Україні проводиться відповідно до затверджених державних програм за державні кошти, місцеві кошти та інші джерела фінансування.

„Необхідність регулярного проведення руслорегулювальних і руслоочисних робіт показали результати недавніх повеней. Так, в липні 2008 року при проходженні повені було розмито близько 15,4 км берегів, зруйновано 8 автомобільних і 7 пішохідних мостів, пошкоджено автомобільних доріг близько 7 км, постраждали гідротехнічні споруди і комунікації”, – розповідає Роман Михайлюк.

На виконання Закону України від 24 травня 2012 року № 4836-VI „Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року”, рішенням обласної державної адміністрації від 23.11.2012 № 732-19/2012 затверджено
„Комплексну регіональну цільову програму розвитку водного господарства на період до 2021 року в області”.

Зазначеною Програмою передбачено проведення заходів з регулювання русел рік загальною довжиною 131,5 км. Необхідний обсяг фінансування з державного бюджету для виконання руслорегулювальних робіт складає 43,53 млн. грн. В 2012-2015 роках коштів не виділялось.

А в загальному, за період з 2004-2014 роки, з передбачених на руслорегулювальні роботи 88,9 млн. грн. в різних програмах протипаводкового захисту, профінансовано руслорегулювальних робіт тільки на суму 1,6 млн. грн., що складає 1,8 % від потреби.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Шрифт Calibri, який Microsoft широко застосовує з 2007...
В четвер народні депутати мають розглядати законопроект «Про...
МВС пропонує запровадити нову систему балів та штрафів...
Уряд Франції випустив мобільний додаток, який попереджатиме користувачів...

By Людмила Баран 2 Вер, 2015 18:47


Загрузка...

  1. Вова Вересень 3, 14:50

    На фото явне промислове водобування корисних копалин загальнодержавного значення піщано-гравійна сировина (пісок, галька, гравій), а ще в рішенні написано, що обєм вивезених після розчистки наносів фіксується комісією, яка створюється наказом обласного управління водних ресурсів і складається з представників установ і організацій зазначених у п.2, а саме: управління водних ресурсів, департамент екології та природних ресурсів ОДА, управління надзвичайних ситуацій районних держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, цей пункт рішення не виконується взагалі, і такий бардак на річках.

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +