Чим небезпечне свиняче м’ясо, розповіли у санепідслужбі

Автор: Людмила Баран

09 Лип, 2015 08:46

Поділитись публікацією
Чим небезпечне свиняче м’ясо, розповіли у санепідслужбі

Сире або напівсире м’ясо тварин, частіше всього свиняче м’ясо, може бути зараженим глистами – трихінелами. Вони викликають тяжке паразитарне захворювання людини – трихінельоз.

Про це інформує прес-служба Івано-Франківського міськрайонного управління Держсанепідслужби з посиланням на лікаря-епідеміолога  Людмилу Онуфрейчук.

Потрапляючи в шлунково – кишковий тракт людини, личинки трихінел ростуть та розмножуються. Більша кількість трихінел через стінку кишечника проникає в лімфатичну та кров’яну системи. Током крові вони розносяться по всьому організму людини. Попадаючи у м’язи – частіше всього у м’язи діафрагми, гортані, шиї, стегна та очі, вони там і залишаються і через деякий час утворюються капсули. Капсули личинок можуть зберігати життєдіяльність до 5-8 років. Хвороботворна дія трихінел на організм людини дуже велика.

Захворювання протікає тяжко. У хворого відмічається шлунково – кишковий розлад, гарячка, сильні болі в м’язах, набряк лиця та повік.

Вважають, що без набряку лиця трихінельозу не буває.

Хвороба тяжко піддається лікуванню і може закінчуватися інвалідністю та смертю.

Для трихінельозу характерні групові захворювання та спалахи, які виникають в осінній та зимовий період.

Ця хвороба дуже небезпечна, а запобігти їй можливо, дотримуючись наступних рекомендацій :
забій домашніх тварин потрібно здійснювати тільки на забійних пунктах та майданчиках (проводячи забій свиней в домашніх умовах Ви піддаєте себе і свою сім’ю на небезпеку захворіти трихінельозом);
м’ясо купувати тільки на ринках та місцях продажу м’ясних продуктів; не вживайте м’яса дичини без ветеринарно – санітарного контролю.