Четвертокурсники Катерина Плугатор і Юрій Мельничук стали переможцями конкурсу молодих ковалів

Автор: Турій Роман

25 Dec, 2014 08:46

Поділитись публікацією
Четвертокурсники Катерина Плугатор і Юрій Мельничук стали переможцями конкурсу молодих ковалів

У приміщенні Вищого професійного училища № 21, що в  Івано-Франківську, відбувся фінальний етап загальноміського конкурсу серед молодих ковалів на кращий мистецький виріб з металу. Конкурс проводився  в рамках проекту «Відновлення ковальського мистецтва як одного із найстаріших елементів економічного зростання» та фінансувався з коштів Європейського Союзу.

Конкурс проходив у два етапи: відбірковий та фінальний. Свої мистецькі роботи представили понад 30 учасників з числа студентів Інституту мистецтв та учнів Вищого професійного училища №21.  За підсумками відбіркового етапу по п’ять переможців з кожного навчального закладу  пройшли до фіналу.

На завершальному етапі конкурсу його учасники впродовж чотирьох годин повинні були виготовити виріб з металу. Учні працювали над виготовленням гачка для камінного набору, а завданням для студентів  було виконання композиції «Весна» з елементами балансування ваги.

За результатами оцінювання журі, до складу якого ввійшли представники організаторів та партнерів проекту, перше місце в загальноміському конкурсі молодих ковалів у віковій категорії «студенти» здобули студенти 4 курсу факультету декоративно-прикладного мистецтва і етнодизайну Катерина Плугатор і Юрій Мельничук . Призерами конкурсу також стали студенти 5 курсу Володимир Штипуляк, Іван Козак та Дмитро Глоба, які відповідно зайняли 2 та 3 місця.  Усі учасники фінального етапу конкурсу були нагороджені дипломами та грошовими преміями.

«Проведення таких конкурсів є важливим для молодих людей, котрі навчаються ковальській справі.  Ці заходи підтримують юних митців, заохочують їх до подальшого навчання та розвитку практичних вмінь і  навичок. А також важливим є те, що проведення конкурсу серед молодих ковалів сприяє відновленню ковальського мистецтва як одного із найстаріших елементів економічного зростання», – зазначив член журі, завідувач кафедрою декоративно-прикладного мистецтва і етнодизайну Інституту мистецтв, професор Богдан Тимків, повідомляє прес-служба ПНУ.