Болі в суглобах можуть бути ознакою онкологічного захворювання

Автор: Людмила Баран

25 Nov, 2014 15:16

Поділитись публікацією
Болі в суглобах можуть бути ознакою онкологічного захворювання

Похолодання, збільшення вологості та інші фактори часто зумовлюють загострення різноманітних захворювань суглобів, що ведуть до серйозних  ускладнень. 

Читайте також: Що таке подагра, та чим вона загрожує? Консультація франківського ревматолога

 Як запобігти хворобі суглобів та які перші ознаки її виявлення, розповідає завідуюча ревматологічним відділенням центральної міської клінічної лікарні Зоряна Мисліборська, передає прес-служба міськвиконкому.

За  словами лікарки, на сьогодні найбільш актуальним серед ревматологічних патологій є суглобовий синдром. Він зустрічається не лише при ревматологічних захворюваннях, але й при гострих респіраторних захворюваннях, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, легеневої системи, в тому числі й при туберкульозі. Також це може бути першим проявом складніших захворювань, скажімо онкологічних.

Дуже часто суглобовий синдром являється проявом таких захворювань, як остеоартроз і ревматоїдний артрит.

Якщо остеоартроз раніше вважався захворюванням людей похилого віку, то на сьогоднішній день дане захворювання помолодшало. Можливо, цьому сприяє екологічний стан чи генетика.

Також остеоартроз поділявся на первинний і вторинний, проте на сьогодні класифікація його розширюється, він може бути і на фоні порушення метаболізму, ендокринних та інших захворювань, спадковим, тощо.

Тому якомога раніше звернення до лікаря може запобігти розвитку важчих стадій хвороби чи потреби в ендопротезуванню.

„Якщо больовий синдром в суглобах утримується тривалий час, протягом кількох днів чи й тижнів, супроводжується припухлістю суглобів, обмеженням рухів, ранковою скутістю до години і більше, пацієнту необхідно звернутися до лікаря-ревматолога, який скерує такого пацієнта на лікування”, – розповідає Зоряна Мисліборська.

Власне, саме такі скарги найчастіше і є проявами двох важливих на сьогодні захворювань: ревматоїдного артриту або ж остеоартриту чи, як його раніше називали, остеоартрозу.

Також суглобовий синдром зустрічається при ревматичній хворобі серця. Але тоді клінічна картина відрізняється по своїй суті, бо суглобовий синдром непостійний, носить болі мігруючого характеру, рідше відмічається скутість, вона виникає лише зранку.

Дуже часто люди займаються самолікуванням, звертаються за допомогою до фітоаптек, сусідів, знайомих або до тих, хто уже лікувався у спеціалізованих відділеннях. Проте кожному, при виникненні навіть найменших болів у суглобах, потрібно звернутися до сімейного лікаря чи лікаря-терапевта у поліклініці, який зорієнтує, куди скерувати хворого, які обстеження провести, яку допомогу надати і яке лікування призначити пацієнту.

„Якщо хворого турбують болі в суглобах, він повинен звернутися до спеціаліста, бо за больовим синдромом ховається ряд дуже багатьох захворювань: пневмонія, туберкульоз (він також вражає кістково-м’язову систему), симптоми виникають на фоні захворювань шлунково-кишкового тракту, холециститів, особливо з дискенезією жовчо-видільних шляхів по гіпотонічному типу, часто при вірусних гепатитах, іноді такі болі можуть бути першим проявом вірусних гепатитів. Уже в процесі обстеження хворого буде діагностовано основну причину”, – зауважує лікар.

Звісно, багато хто розуміє, що хворобі легше запобігти, ніж лікувати її. Тому медики радять правильне харчування, збалансоване і багате білками, вітамінами і кальцієм. Важливим є режим дня і відпочинку, дозована ходьба, особливо корисно проходити в день пішки до 2 км, заняття спортом, в першу чергу – плаванням чи їздою на велосипеді. Також треба остерігатися різних переохолоджень.