Більшість злісних боржників – матеріально забезпечені люди, – працівник “Франківськгазу”

By Людмила Баран 12 Лют, 2015 18:49

Більшість злісних боржників  – матеріально забезпечені люди, – працівник “Франківськгазу”

Схожі публікації

Loading...

З початку 2014 року заборгованість населення за спожитий газ в Івано-Франківській області збільшилася майже в 1,2 рази, і на 1 січня 2015 року склала 44,9 мільйон гривень.

В області найбільшими боржниками за природний газ є мешканці м.Івано-Франківська – 15,6 млн.грн, Коломийського -5,9 млн грн., Калуського району -4,6 млн. грн, повідомляє прес-служба ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Погіршення рівня розрахунків спричинили підняття тарифу та, водночас, зменшення державою норм споживання природного газу.

Передбачено застосування до боржників пені у разі прострочення оплати за газ, однак її розмір і порядок нарахування не прописаний. Тобто застосувати її неможливо, компанія позбавлена дієвих та швидких важелів впливу на недобросовісних споживачів її послуг.

«Щоб не допустити зростанню боргів за газ, наша компанія змушена йти на вимушений крок – після письмових попереджень відключати боржників від газопостачання. На сьогодні це чи неєдиний спосіб спонукати недобросовісного споживача розрахуватися за спожитий газ, – розповідає перший заступник голови правління з постачання та обліку ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга. – Протягом 2014 року від газопостачання були відключені 962 споживача. Як правило, це матеріально забезпечені люди».

Ще понад 1000 прикарпатців через борги були передані до суду. Однак, навіть за рішенням правосуддя боржники не поспішають сплачувати борги. У такому випадку виконавча служба стягує борги в примусовому порядку.

В результаті, погашення заборгованості значно затягується в часі.

Як пишуть у компанії, відсутність у неї дієвих важелів впливу на платіжну дисципліну, особливо в умовах зростання вартості газу, призведе тільки до подальшого накопичення заборгованості. І як наслідок – погіршення фінансової нестабільності ПАТ «Івано-Франківськгаз», яка за рахунок своїх доходів забезпечує безперебійність газопостачання на Прикарпатті.

Як повідомлялося раніше, контролери тепер можуть самостійно відключати споживачам газопостачання.
Схожі новини:

Енергосервісна компанія «Adamson» провела енергетичний аудит житлового комплексу...
Кабінет Міністрів пообіцяв, що за тиждень дефіцит енергосистеми...
Кабінет міністрів встановив з 1 травня єдину ціну...
За підсумками травня 2014 року на розрахункові рахунки...

By Людмила Баран 12 Лют, 2015 18:49


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +