Більше половини мешканців західноукраїнських областей є греко-католиками

By Людмила Баран 10 Кві, 2015 21:44

Схожі публікації

Loading...

За результатами соціологічного опитування, більше половини мешканців Івано-Франківської, Тернопільської, та Львівської областей сповідують греко-католицизм.

Такі результати національного опитування, що проводилося у лютому цього року чотирма компаніями: Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, Соціологічна група «Рейтинг», Центр Разумкова, КМІС, передає Львівська газета.

Згідно з результатами дослідження, більшість опитаних українців (74%) відносять себе до православ’я, 8% – до греко-католицизму, по 1% – до римо-католицизму і протестантських та Євангелічних церков.

Просто християнами себе вважають майже 9% опитаних, не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань – 6%.

В регіональному розрізі в усіх областях найбільш поширеним є православ’я, окрім Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей, де більше половини сповідують греко-католицизм. Також греко-католиками себе вважають майже 20% мешканців Закарпаття. Римо-католицизм зустрічається частіше, ніж в інших областях, також на Закарпатті (7%).

Серед тих, хто вважає себе православними, відносна більшість (38%) відносять себе до Української православної церкви Київського патріархату, 20% – до Української православної церкви Московського патріархату, 1% – до Української автокефальної православної церкви, 39% – вважають себе просто православними.

До УПЦ (КП) найчастіше відносять себе на Заході та в Центрі України, до УПЦ (МП) – на Півдні та Донбасі.

Тим не менш, навіть в південних і східних областях, крім Донбасу та Одещини, прихильників Київського Патріархату більше, ніж Московського. При цьому, чим далі на Південь і Схід, тим більше опитані схильні себе вважати просто православними і не відносити себе до жодної православної юрисдикції. Зокрема, найбільше таких у Кіровоградській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Одеській, Донецькій та Луганській областях.

 
Схожі новини:

У Патрульній поліції України з’явився офіційний сайт. Про це...
Нещодавно стало відомо,  що в Китаї, в східній...
Внаслідок кривавої бійні у в’язниці на мексиканському тихоокеанському курорті...
До забарикадованого водія на Грюнвальдській прибуло “підкріплення”. На місце...

Loading...
By Людмила Баран 10 Кві, 2015 21:44


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +