Більше половини мешканців західноукраїнських областей є греко-католиками

By Людмила Баран 10 Кві, 2015 21:44

Схожі публікації

Loading...

За результатами соціологічного опитування, більше половини мешканців Івано-Франківської, Тернопільської, та Львівської областей сповідують греко-католицизм.

Такі результати національного опитування, що проводилося у лютому цього року чотирма компаніями: Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, Соціологічна група «Рейтинг», Центр Разумкова, КМІС, передає Львівська газета.

Згідно з результатами дослідження, більшість опитаних українців (74%) відносять себе до православ’я, 8% – до греко-католицизму, по 1% – до римо-католицизму і протестантських та Євангелічних церков.

Просто християнами себе вважають майже 9% опитаних, не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань – 6%.

В регіональному розрізі в усіх областях найбільш поширеним є православ’я, окрім Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей, де більше половини сповідують греко-католицизм. Також греко-католиками себе вважають майже 20% мешканців Закарпаття. Римо-католицизм зустрічається частіше, ніж в інших областях, також на Закарпатті (7%).

Серед тих, хто вважає себе православними, відносна більшість (38%) відносять себе до Української православної церкви Київського патріархату, 20% – до Української православної церкви Московського патріархату, 1% – до Української автокефальної православної церкви, 39% – вважають себе просто православними.

До УПЦ (КП) найчастіше відносять себе на Заході та в Центрі України, до УПЦ (МП) – на Півдні та Донбасі.

Тим не менш, навіть в південних і східних областях, крім Донбасу та Одещини, прихильників Київського Патріархату більше, ніж Московського. При цьому, чим далі на Південь і Схід, тим більше опитані схильні себе вважати просто православними і не відносити себе до жодної православної юрисдикції. Зокрема, найбільше таких у Кіровоградській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Одеській, Донецькій та Луганській областях.

 
Схожі новини:

У відповідь на актуальну на сьогоднішній день суспільну...
Профспілка освітян України виступає проти ініціативи уряду щодо...
Співачка Даша Астаф’єва порадувала прихильників відвертими фото.
Грац пропонує туристам здійснити річну прогулянку по замку...

By Людмила Баран 10 Кві, 2015 21:44


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +