Банкіри не готові на компроміси з боржниками валютних кредитів

By Комарщук Олександра 26 Бер, 2015 10:55

Схожі публікації

Загрузка...

Вчора, 25 березня, за ініціативою співголови ГО “Українське об`єдняння представників громадськості територіальної громади міста” Андрій Воспаленко, та за сприянням депутата облради Ярослави Гоголь, відбувся круглий стіл із представниками банку, виконавчої служби, та УМВС в Івано-Франківської області.

Про це повідомив Андрій Воспаленко.

Він розповів, що на зустріч представників від банків було близько п’тнадцяти чоловік. Зустріч проходила в ОДА на сьомому поверсі. На зустріч був також запрошений народний депутат Володимир Парасюк.

“На той момент він перебував у Івано-Франківську. На жаль, через щільний графік, як мені сказав його помічник, йому не вдалося бути присутнім на зустрічі” – пояснює громадський активіст.

“Коли надали мені слово, я звернувся до всіх представників банків із закликом зрозуміти і донести до свого вищого керівництва причину того, чому позичальники не платять по своїх кредитних заборгованостях. Це не тому, що ми не хочемо платити, оскіки більшіть позичальників в гривневому екавіваленті погасили свої кредити по два а то і більше разів. А через те, що у нас нема грошей не те що на кредит, а навіть, у деяких випадках, на їжу. Ми хочемо справедливих умов в яких люди б могли сплачувати свої боргові зобов’язання та поповняти економіку України. На жаль, із сторони банків так і не було озвучено жодної позиції. Всі мовчали як “му-му”. Але то і прогнозована реакція”, – ділиться результатами зустрічі Воспаленко.

На круглому столі обговорили також і незаконність виселення людей із житла, які попадають під мараторій на його відчуження. Представник ДВС пояснив, як вони змушені діяти в цій ситуації. Виявляється вони мають обовязково відкрити провадження і провести перевірку чи дійсно ця людина попадає під цей закон. І якщо так, то провадження закривається і направляється назад в суд.

“Тішить, що є розуміння ситуації із боку ДВС, і було домовлено, про координацію роботи в цій царині” – запевник координатор кредитного майдану в місті.

Обговорили також і бездіяльність міліції у випадках, коли боржників виселяють з їх помешкань, а рятуює цих людей група активісті, яка оперативно вирушає на місце рейдерського вторгнення і намагається владнати ситуацію.

“Були запеклі дебати з представником НБУ в частин так званого меморандуму. Виявляється, він є не підписаний головою НБУ. А текст який приніс представник зовсім не відповідає тому, який підписали банки. Тобто текст був той який прийняла громадська рада при НБУ а підписаний фактично інший варіант, який в корень не вирішує наші проблеми, а тільки заганяє позичальників у ще більшу яму. В ході дебатів ми категорично заперечили, що визнаєм і підтримуємо меморандум, і в протоколі зазначили, щоб звернулися до НБУ із тим, щоб текст меморандуму який підписали банки був оприлюднений” – каже Воспаленко.

У ході зустрічі був складений протокол для звернення до ВР із клопотанням підтримати законопроект 1558-1, який рекомендований комітетом до голосування в цілому “Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Міністерство інфраструктури ініціює підвищення тарифів на перевезення пасажирів,...
Підприємці не платять військовий податок 1,5 % з...
У середу на українському міжбанківському ринку гривня впала...
Постійний Третейський суд в Гаазі офіційно підтвердив, що ним...

Loading...
By Комарщук Олександра 26 Бер, 2015 10:55


Загрузка...

  1. Валентин Березень 26, 13:49

    Багато моїх друзів все ще в кредитному рабстві і те, як знахабніли банки, відчувши підтримку влади, просто оборює. ЗМІ про тему валютного рабства замовкли, хоча певний час цю тему підігрівали аби, напевно, позичальники сподівались та втягнулись в тенета нинішньої девальвації, з екранів – балачки банкірів про турботу про вкладників та про жадібних позичальників, а у інтернеті підло активізувалися невідомі особи (для мене вони відомі), які вже не соромляться називати пограбованих позичальників бомжами та спекулянтами на ринку нерухомості, лохами і т.і. Чому ж тоді така гучна тема у ЗМІ не висвітлюється тільки без шаблонів, що у всьому винні позичальники і не просто позичальники, а пограбовані сімї? Чому банкам на їх тиради про турботу позичальників ніхто не задає питання: скільки позичили впливові бізнес структури, що дали у заставу, чи немає серед такої застави відвертого сміття, чому так сталося і чи може банк хоч щось отримати від таких позичальників, скільки і кому списали, чому списали і чи дійсно відстоювали банкіри такі кошти, а не подарували їх “кулуарно”, а якщо подарували, то за рахунок яких ресурсів банки виживають при таких дарунках?

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +