Банкіри не готові на компроміси з боржниками валютних кредитів

By Комарщук Олександра 26 Бер, 2015 10:55

Схожі публікації

Loading...

Вчора, 25 березня, за ініціативою співголови ГО “Українське об`єдняння представників громадськості територіальної громади міста” Андрій Воспаленко, та за сприянням депутата облради Ярослави Гоголь, відбувся круглий стіл із представниками банку, виконавчої служби, та УМВС в Івано-Франківської області.

Про це повідомив Андрій Воспаленко.

Він розповів, що на зустріч представників від банків було близько п’тнадцяти чоловік. Зустріч проходила в ОДА на сьомому поверсі. На зустріч був також запрошений народний депутат Володимир Парасюк.

“На той момент він перебував у Івано-Франківську. На жаль, через щільний графік, як мені сказав його помічник, йому не вдалося бути присутнім на зустрічі” – пояснює громадський активіст.

“Коли надали мені слово, я звернувся до всіх представників банків із закликом зрозуміти і донести до свого вищого керівництва причину того, чому позичальники не платять по своїх кредитних заборгованостях. Це не тому, що ми не хочемо платити, оскіки більшіть позичальників в гривневому екавіваленті погасили свої кредити по два а то і більше разів. А через те, що у нас нема грошей не те що на кредит, а навіть, у деяких випадках, на їжу. Ми хочемо справедливих умов в яких люди б могли сплачувати свої боргові зобов’язання та поповняти економіку України. На жаль, із сторони банків так і не було озвучено жодної позиції. Всі мовчали як “му-му”. Але то і прогнозована реакція”, – ділиться результатами зустрічі Воспаленко.

На круглому столі обговорили також і незаконність виселення людей із житла, які попадають під мараторій на його відчуження. Представник ДВС пояснив, як вони змушені діяти в цій ситуації. Виявляється вони мають обовязково відкрити провадження і провести перевірку чи дійсно ця людина попадає під цей закон. І якщо так, то провадження закривається і направляється назад в суд.

“Тішить, що є розуміння ситуації із боку ДВС, і було домовлено, про координацію роботи в цій царині” – запевник координатор кредитного майдану в місті.

Обговорили також і бездіяльність міліції у випадках, коли боржників виселяють з їх помешкань, а рятуює цих людей група активісті, яка оперативно вирушає на місце рейдерського вторгнення і намагається владнати ситуацію.

“Були запеклі дебати з представником НБУ в частин так званого меморандуму. Виявляється, він є не підписаний головою НБУ. А текст який приніс представник зовсім не відповідає тому, який підписали банки. Тобто текст був той який прийняла громадська рада при НБУ а підписаний фактично інший варіант, який в корень не вирішує наші проблеми, а тільки заганяє позичальників у ще більшу яму. В ході дебатів ми категорично заперечили, що визнаєм і підтримуємо меморандум, і в протоколі зазначили, щоб звернулися до НБУ із тим, щоб текст меморандуму який підписали банки був оприлюднений” – каже Воспаленко.

У ході зустрічі був складений протокол для звернення до ВР із клопотанням підтримати законопроект 1558-1, який рекомендований комітетом до голосування в цілому “Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті”.
Схожі новини:

“Ощадбанк” з 1 серпня починає випуск електронних пенсійних...
Мітингувальники, які вимагають люстрації голови Нацбанку, перекрили вулицю...
Кабінет міністрів просить Верховну Раду схвалити введення надзвичайного...
Олігархам вигідна девальвація гривні, навіть до позначки у...

By Комарщук Олександра 26 Бер, 2015 10:55


Загрузка...

  1. Валентин Березень 26, 13:49

    Багато моїх друзів все ще в кредитному рабстві і те, як знахабніли банки, відчувши підтримку влади, просто оборює. ЗМІ про тему валютного рабства замовкли, хоча певний час цю тему підігрівали аби, напевно, позичальники сподівались та втягнулись в тенета нинішньої девальвації, з екранів – балачки банкірів про турботу про вкладників та про жадібних позичальників, а у інтернеті підло активізувалися невідомі особи (для мене вони відомі), які вже не соромляться називати пограбованих позичальників бомжами та спекулянтами на ринку нерухомості, лохами і т.і. Чому ж тоді така гучна тема у ЗМІ не висвітлюється тільки без шаблонів, що у всьому винні позичальники і не просто позичальники, а пограбовані сімї? Чому банкам на їх тиради про турботу позичальників ніхто не задає питання: скільки позичили впливові бізнес структури, що дали у заставу, чи немає серед такої застави відвертого сміття, чому так сталося і чи може банк хоч щось отримати від таких позичальників, скільки і кому списали, чому списали і чи дійсно відстоювали банкіри такі кошти, а не подарували їх “кулуарно”, а якщо подарували, то за рахунок яких ресурсів банки виживають при таких дарунках?

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +