Банкіри не готові на компроміси з боржниками валютних кредитів

Автор: Єва Жасминова

26 Бер, 2015 10:55

Поділитись публікацією
Банкіри не готові на компроміси з боржниками валютних кредитів

Вчора, 25 березня, за ініціативою співголови ГО “Українське об`єдняння представників громадськості територіальної громади міста” Андрій Воспаленко, та за сприянням депутата облради Ярослави Гоголь, відбувся круглий стіл із представниками банку, виконавчої служби, та УМВС в Івано-Франківської області.

Читайте також: У Франківську не змогла зібратися громадська рада при міській раді. Меншість поговорила про "Вали" (ФОТО)

Про це повідомив Андрій Воспаленко.

Він розповів, що на зустріч представників від банків було близько п’тнадцяти чоловік. Зустріч проходила в ОДА на сьомому поверсі. На зустріч був також запрошений народний депутат Володимир Парасюк.

“На той момент він перебував у Івано-Франківську. На жаль, через щільний графік, як мені сказав його помічник, йому не вдалося бути присутнім на зустрічі” – пояснює громадський активіст.

“Коли надали мені слово, я звернувся до всіх представників банків із закликом зрозуміти і донести до свого вищого керівництва причину того, чому позичальники не платять по своїх кредитних заборгованостях. Це не тому, що ми не хочемо платити, оскіки більшіть позичальників в гривневому екавіваленті погасили свої кредити по два а то і більше разів. А через те, що у нас нема грошей не те що на кредит, а навіть, у деяких випадках, на їжу. Ми хочемо справедливих умов в яких люди б могли сплачувати свої боргові зобов’язання та поповняти економіку України. На жаль, із сторони банків так і не було озвучено жодної позиції. Всі мовчали як “му-му”. Але то і прогнозована реакція”, – ділиться результатами зустрічі Воспаленко.

На круглому столі обговорили також і незаконність виселення людей із житла, які попадають під мараторій на його відчуження. Представник ДВС пояснив, як вони змушені діяти в цій ситуації. Виявляється вони мають обовязково відкрити провадження і провести перевірку чи дійсно ця людина попадає під цей закон. І якщо так, то провадження закривається і направляється назад в суд.

“Тішить, що є розуміння ситуації із боку ДВС, і було домовлено, про координацію роботи в цій царині” – запевник координатор кредитного майдану в місті.

Обговорили також і бездіяльність міліції у випадках, коли боржників виселяють з їх помешкань, а рятуює цих людей група активісті, яка оперативно вирушає на місце рейдерського вторгнення і намагається владнати ситуацію.

“Були запеклі дебати з представником НБУ в частин так званого меморандуму. Виявляється, він є не підписаний головою НБУ. А текст який приніс представник зовсім не відповідає тому, який підписали банки. Тобто текст був той який прийняла громадська рада при НБУ а підписаний фактично інший варіант, який в корень не вирішує наші проблеми, а тільки заганяє позичальників у ще більшу яму. В ході дебатів ми категорично заперечили, що визнаєм і підтримуємо меморандум, і в протоколі зазначили, щоб звернулися до НБУ із тим, щоб текст меморандуму який підписали банки був оприлюднений” – каже Воспаленко.

У ході зустрічі був складений протокол для звернення до ВР із клопотанням підтримати законопроект 1558-1, який рекомендований комітетом до голосування в цілому “Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті”.