Антимонопольний комітет виявив безпідставне підвищення цін в обласних автобусах

By Людмила Баран 21 Вер, 2015 14:31

Антимонопольний комітет виявив безпідставне підвищення цін в обласних автобусах

Схожі публікації

Loading...

Івано-Франківське відділення Антимонопольного комітету провело дослідження цін на ринку приміських та міжміських автобусних перевезень. Чиновники зробили це через численні звернення громадян щодо необґрунтованого підвищення вартості проїзду.

АМК пише, що в області прослідковуються не завжди об’єктивні причини для такого підвищення цін. Зокрема, перевізниками не завжди враховуються зниження роздрібних цін на пальне, обсяги перевезення пасажирів тощо.

Крім того, за наявною у територіальному відділенні інформацією підвищення тарифів на перевезення відбувається, як правило, одночасно та на однаковому рівні.

Адміністративна колегія Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України рекомендувала перевізникам утриматись від дій, що можуть спричинити необґрунтоване підвищення цін на перевезення.

А також – від  антиконкурентних узгоджених дій.

Відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції», рекомендації органів Антимонопольного комітету України підлягають обов’язковому розгляду особами, яким вони надані.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.15 № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», з додатку до постанови № 1548 вилучено норму про те, що обласні, Київська міська державні адміністрації регулюють (встановлюють) тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньо обласному сполученні. Вказана постанова Уряду набрала чинності з 06.05.15.

Враховуючи вищенаведені зміни в нормативні документи, автомобільний перевізник повинен самостійно встановлювати та застосовувати економічно обґрунтований тариф на перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, виходячи з власних витрат.
Схожі новини:

Американська редакція журналу Forbes опублікувала свіжий рейтинг мільярдерів,...
Кабінет міністрів планує підвищити тарифи для населення на...
Державній фіскальній службі не уникнути повного оновлення кадрового складу. Про це...
Національний банк України погодив правила внутрішньодержавної платіжної системи...

By Людмила Баран 21 Вер, 2015 14:31


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +