15 листопада стане датою початку міжконтинентальної холодної війни – політолог

Автор: Турій Роман

15 Nov, 2014 16:20

Поділитись публікацією
15 листопада стане датою початку міжконтинентальної холодної війни – політолог

Можна (не) спокійно стверджувати, що офіційна дата початку міжконтинентальної холодної війни в історії світу буде зафіксована сьогоднішня дата, сьогоднішній Саміт G20+1. Росію, можливо вперше, на найвищому рівні світової дипломатії відверто та прямо засудили.

Читайте також: Що таке ґендерно-нейтральні туалети? Вони дійсно є в українських школах? – фактчек “Галки”

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав політолог Павло Нусс.

«Засуджено політику Путіна та його військову кампанію на Сході України. Засуджено його вторгнення та окупацію Автономної Республіки Крим. Президент США майже в обличчя ворогу демократії та світового порядку Путіну, без вагань та коливання озвучив фактор Американського наддержав’я, посунувши колишній статус Росії у ганебне її минуле. Це означає, що саме Україна та наша криза дефакто стала центральною темою обговорення учасниками Саміту,найвпливовіших лідерів країн світу, в результаті якого агресору в кулуарах надали два варіанти розвитку подій. Я не маю сумніву в тому, що Путіну висунули умову, на яку не погодиться тільки психічно хвора людина. Наші західні союзники та безпосередньо США, консолідовану позицію якої висловив Президент Barack Obama дав Путіну вибір: або диктатор звертає свою кампанію в Україні, або Росія офіційно визнається політичним та мілітаризованим Заходом загрозою колективної безпеки, з усіма відповідними наслідками», – відзначив політолог.

За його словами, не можна стверджувати на варіантах, які обрав Путін, але враховуючи іншу трагедію, в якій винна виключно Росія та нею вмотивовані терористи, і чітку позицію учасників Саміту щодо збитого Боїнга над окупованою територією Донбасу, у Путіна вибір не великий.

«Наскільки відомо, Сполучені Штати ретельно готувались до цього саміту та розмови з Путіним, було проведено цілий ряд телефонних консультацій та відеоконференцій між Вашингтоном та Адміністрацією Порошенко, в ході яких були опрацьовані сценарії та позиції, стратегія та тактика по нейтралізації російської агресії, поки що політичним та дипломатичним тиском, плюс економічними санкціями. Спостерігаємо за подальшими інформаціями з Австралії, і маємо надію, що все-таки, Обама під тиском Республіканців, використає весь потенціал, і натисне на Путіна остаточно. Принаймні, почались відкриті змагання між США та РФ. За Україну. Тому на початку тексту я назвав G20+1 – Україну», – говорить Павло Нусс.