Якщо церква відмовляється, то ми не проти: Марцінків на зустрічі з франківцями щодо збереження зони біля озера

01 Кві, 2024 18:22

Поділитись публікацією
Якщо церква відмовляється, то ми не проти: Марцінків на зустрічі з франківцями щодо збереження зони біля озера

Першого квітня представники ініціативної групи прийшли на зустріч до мера Руслана Марцінківа, аби обговорити збереження від забудови зеленої зони поблизу міського озера.

Активісти підготували пропозицію виділити УГКЦ альтернативне місце під церковну забудову, а також офіційно оформити утворення “Скверу воїнів Прикарпаття”, пише “Галка” з місця зустрічі.

Руслан Марцінків намагався відсторонитися від рішення про забудову, яке сам підписував після голосувань у міській раді. Каже, що у цій ситуації влада виступає третьою стороною. І те, що буде із ділянкою поблизу озера, залежить від рішення єпархії УГКЦ.

“Говорив з Владикою (Війтишином, – прим. Галки). В середу на 15:00 погодилися поспілкуватися із громадськістю. Якщо церква відмовляється, то ми не проти. Я не бачу проблеми, якщо люди проти і церква за, то забудови не буде”, — каже Марцінків.

Фото з фейсбук-сторінки мера

Загалом мер додав, що у ситуацій є два варіанти: або церква повністю відмовляється від забудови в цьому місці, або шукає компроміс з громадою.

Присутня громадська активістка Наталія Вишневецька запропонувала накласти мараторій на будівництво навколо озера, оскільки в рекреаційній зоні будувати не можна. І скасувати депутатські рішення про виділення землі під забудову, оскільки рішення надати дозвіл на будівництво було неправомірним.  

ОБГОВОРЕННЯ СИТУАЦІЇ У ТЕЛЕГРАМІ ГАЛКИ – https://t.me/galkaifuanews

Марцінків відповів, що свого часу в УГКЦ самі звернулися з проханням виділити конкретну цю ділянку. Там нібито вважали, що у людей буде попит на це, оскільки поблизу озера знаходяться нові житлові комплекси. Тому зараз влада, наголосив мер, готова виділити іншу ділянку.

Мешканці передали міському голові колективне звернення, ось його текст:

Шановний Руслане Романовичу!

Мешканці міста звертаються до Вас з метою надати сприяння зусиллям громади у збереженні існуючих зелених зон міста, зокрема, зупиненню забудови зеленої зони міського озера поблизу садового товариства “За мир”, та, в подальшому, запровадженню мораторію на будівництво в зеленій зоні озера.

Згідно Пояснювальної записки за 2017 рік до Генерального плану Івано-Франківська, в місті існує дефіцит зелених зон, “існуюча рекреаційна зона міста не відповідає сучасним потребам та нормативам і має бути значно розширена та розвинена”; станом на 2017 рік існувало 124.25 га ділянок існуючих зелених насаджень, планувалось до реалізації ще 75.07 га. Навіть при повній реалізації це становитиме 8.0 м2 на мешканця при нормі (згідно ДБн Б.2.2-12:2019 Планування і забудова територій і проти його розміщення) 15 м2 місць загальнодоступного користування на мешканця та 8м2 для житлових масивів та мікрорайонів.

Проте, в 2018 році в одній з найбільших і найважливішій рекреаційній зоні міста, було виділено ділянку для розробки проекту забудови, в 2020 році на тій же ділянці створено громадський простір коштом Бюджету участі міста, а в 2021 році ділянку передано в постійне користування та під забудову храмової споруди, а в 2024 році на ділянці почались будівельні роботи, було спилено дерева, пошкоджено облаштовані місця відпочинку та газон.

Зважаючи на те, що:

Згідно Статуту громади Івано-Франківська, Стаття 100. У власності територіальної громади міста Івано-Франківська знаходяться і не підлягають відчуженню обʼєкти, які мають особливо важливе для життєдіяльності міста, задоволення потреб мешканців і міського господарства, а також для збереження історико-культурної спадщини в порядку, встановленому законодавством.

Згідно до статті 89 Водного кодексу України, у прибережних захисних смугах споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних і боруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;

Відповідно до ст.60 Земельного кодексу України, вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги (в нашому випадку – 100 м, які дорівнюють відстані між двома озерами, на території якої планується забудова);

Ми, як представники та представниці громади міста, вважаємо, що передача ділянки на озері під забудову (зважаючи ще на норми відведення ділянки для обслуговування будівництва) порушує вищезгадані статті, а також наше право як мешканців міста мати загальнодоступні рекреаційні зони в достатній кількості.

Тому, з метою збереження рекреаційних та зелених зон міста ми вимагаємо:

1. Залишити зелену без забудови. Взамін знайти і виділити церкві іншу ділянку, яка б не порушувала зелену чи рекреаційну зону міста
2. Відновити пошкоджену будівельною технікою територію. А саме: посадити дерева на заміну зрубаних, розрівняти земельну ділянку, перериту технікою, вивезти будівельне сміття, повернути на місце лавки та столи відпочинкової зони
3. Створити на цій ділянці “Сквер воїнів Прикарпаття” – на честь полеглих та діючих захисників з Прикарпаття. Проект скверу має бути прийнято на відкритій конкурсній основі
4. Надати письмову відповідь щодо розгляду перелічених вимог протягом тижня, до 07.04.2024 року
5. Запровадити мораторій на забудову зелених рекреаційних зон та виділення їх
територій у постійне користування.
Сподіваємось на Вашу підтримку!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марцінків вважає, що церква “недокомунікувала” з громадою про каплицю біля озера і підтримав створення Скверу воїнів Прикарпаття

Раніше Галка писала, що “Сквер воїнів Прикарпаття” з’явився на місці можливої забудови зеленої зони біля озера (ФОТО).

Читайте також: Почую кожного: кому і скільки роздається матеріальна допомога коштом бюджету Івано-Франківська