В облраді вивчають вплив на екологію Галицького району Бурштинської ТЕС

Автор: Людмила Баран

23 Чер, 2017 14:00

Поділитись публікацією
В облраді вивчають вплив на екологію Галицького району  Бурштинської ТЕС

На засіданні комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування 23 червня розглянули питання екологічних проблем на території Бурштина та Галицького району.

Читайте також: ДТЕК Бурштинська ТЕС інвестувала в екологічні проекти 292 млн грн з 2012 року

Керівниця департаменту екологічної безпеки Бурштинської ТЕС Ірина Вербіцька розповіла, що викиди забруднюючих речовин пов’язані з тим, яку кількість вугілля спалює ТЕС та вмісту у ньому сірки й оксидів азоту. На всіх ТЕС  України за радянських часів були встановлені лише фільтри для очистки повітря від пилу, на станції у Бурштині встановлено 12 таких електрофільтрів. Після реконструкції частини енергоблоків, здійсненої  “ДТЕК”, викиди вдалося зменшити.

“Плануємо у сім разів зменшити викиди пилу”, – сказала Вербіцька.

Це стане можливим після реконструкції десятого блоку.

Блоки другої черги реконструюватимуть до 2027- ого року. Пізніше планують замінити один енергоблок.

Вартість одного електрофільтру,за її словами, майже відповідає вартості сплаченого на рік екологічного податку.

Як повідомили у фіскальній службі минулого року Бурштинська ТЕС сплатила 41 мільйон гривень податку на доходи фізосіб та 304 мільйони екологічного податку. У 2017-ому – вже 152,6 мільйони гривень екоподатку.

Богдан Гетьман, головний інженер підприємства, сказав, що середня зарплата на підприємстві у 2016- ому році, становить 9595 гривень. Робітники та технічний персонал отримує 8225 гривень.

Голова Галицької районної ради Павло Андрусяк сказав, що багато екологічних проблем пов’язані з 50-ма роками діяльності Бурштинської ТЕС.

“Мене мало цікавить, хто власник станції, меге цікавить дорлжня каота вирішення екологічних питань. Цікавить, за скільки років ми вийдемо до європейських показників”, – сказав.

За словами голови, 74% домогосподарств попри те, що через край тече Дністер, відчувають брак якісної води. Єдиним партнером для будівництва водогону бачать Бурштинську ТЕС.

Члени екологічної комісії Івано-Франківської обласної ради рекомендували керівництву електростанції укласти меморандум з Галицькою районною радою для соціального партнерства.

Теги: