В обласному комісаріаті розповіли, як призиватимуть офіцерів запасу

Автор: Людмила Баран

07 Jun, 2017 13:00

Поділитись публікацією
В обласному комісаріаті розповіли, як призиватимуть офіцерів запасу

В обласному комісаріаті під час брифінгу 7 червня розповіли про особливості призову на строкову службу офіцерів запасу. Йдеться про тих, хто закінчив військову кафедру, але не проходив військову службу.

Обласний комісар Володимир Ярмощук розповів, що служба триватиме 18 місяців. Її мета – підвищення кваліфікації та набуття практичних навичок.

“Призов буде відбуватися на рівних засадах як для чоловіків так і для жінок”, – зауважив Ярмощук.

Офіцери запасу віком до 43-ох років мають отримати повістки і після цього з’явитися до військкоматів. У разі неявки без поважних причин, які треба підтвердити документально, – вони несуть відповідальність згідно із законом.Призов здійснюватиметься тільки після проходження медкомісії, яка визначатиме, чи офіцери запасу придатні за станом здоров’я.

комісари

 

Всього в Україні мають призвати 1000 осіб. Для кожної області є певний перелік спеціальностей, за якими призиватимуть.

43 офіцери запасу – план для Івано-Франківської області. А загалом повістки отримають близько трьох тисяч прикарпатців. Наразі вже 35 осіб дали згоду на службу, переважно це чоловіки віком до 30 років.

 

Як зазначив Володимир Ярмощук, серед жінок-офіцерок Прикарпаття немає таких, які закінчували військові кафедри за необхідними для призову спеціальностями.

Призваних на службу  розподілятимуть до військових інститутів у Львові, Одесі, Харкові, Києві. Після трьох місяців навчання їх відправлятимуть до військових частин. 17 червня офіцери вже повинні будуть прибути до своїх інститутів. Після трьох місяців навчання їх відправлятимуть до військових частин.

“Офіцери цієї категорії у зону АТО відправлятися не будуть”, – наголосив Ярмощук.

За ними зберігатиметься робоче місце, буде додаткова зарплата – від 9 тисяч гривень, а також компенсація за винаймання житла для сім’ї у місці проведення служби. Крім того, нормований робочий графік, гарантоване медзабезпечення та інші пільги.

Обласний комісар пояснив, що потреба в офіцерах виникла, тому що більшість тих, що були, відправились на фронт, а потрібно, щоб хтось був у тилу.

Відстрочка від призову на військову службу надається за висновком атестаційної комісії.  Уникнути служби можна за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти чи продовження професійної діяльності. Зокрема, звільняються від служби ті, в кого є малі діти, ті, хто має вчений ступінь.

Помічник обласного комісара, майор юстиції Олег Григорчук зауважив, що є багато охочих офіцерів запасу йти на строкову службу. Він розповів, про чоловіків, які могли бути звільнені від служби,оскільки в них є діти, але вони написали заяву, що хочуть служити.

Хорошою мотивацією він називає те, що офіцер отримуватиме дві зарплатні – за місцем роботи та за службу. “Виходить, що зарплата більша, ніж в комісара”, – сказав Григорчук.