Українську трагікомедію “Гірська жінка: на війні” презентували у Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

10 Aug, 2018 15:31

Поділитись публікацією
Українську трагікомедію “Гірська жінка: на війні” презентували у Франківську (ФОТО)

У п’ятницю, 10 серпня, в Івано-Франківську у Театрі кіно “Люм’єр” відбувся допрем’єрний показ української трагікомедії “Гірська жінка: на війні” ісландського режисера Бенедикта Ерлінґссона, який став його другою кінокартиною.

Презентація кінокартини відбулася за участі голови Держкіно України Пилипа Іллєнко, генерального продюсера стрічки Сергія Лавренюка та членів знімальної групи.

Картина створена в копродукції України, Франції, Ісландії, за підтримки Держкіно України. З українського боку виробництво фільму здійснювала компанія Solar Media Entertainment.

За сюжетом, головна героїня, 50-річна Хатла, живе тихим життям – однак за образом самотньої диригентки хору ховається зухвала екоактивістка. Під псевдонімом «Горянка» жінка веде одиночну війну з місцевим алюмінієвим заводом. Вона ризикує всім, щоб захистити природу ісландських передгір’їв – але ситуація змінюється, коли в її житті з’являється дівчинка-сирота з України.

“В Європі є загальна практика – знімати кіно кількома країнами і для нас є дуже важливим інтегруватися у цей процес. “Гірська жінка: на війні” якраз є таким, я вважаю, одним з найбільш вдалих прикладів по продукціям, бо наша участь в ньому фінансова склала 11%, проте Україна з’являється в сюжеті цієї стрічки, яскраво проявлений український культурний контекст”, – розповів голова Державного Агенства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Світова прем’єра стрічки Бенедикта Ерлінґссона пройшла в рамках «Тижня критики» Каннського кінофестивалю, де фільм отримав три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, яка була створена в Україні, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d’Or, символічну нагороду від асоціації залізничників-кінематографістів. Також фільм удостоївся призу від асоціації Cinécole – Coup de Coeur, який присуджується викладачами та студентами французьких вишів одному з 11 фільмів програми Каннського кінофестивалю.

“Сподіваємося, що прокат, який стартує з 16 серпня в Україні, підтвердить свою, скажімо так, фестивальну експертизу і глядач знайде для себе відповіді на багато запитань. Для мене особисто найголовнішою оцінкою є реакція глядача на цей фільм”, – каже Сергій Лавренко, продюсер фільму.

До слова, в Україні стрічка «Гірська жінка: на війні» стала фільмом відкриття Одеського кінофестивалю.