У Центрі слуху Франківського медуніверситету виконують унікальну для регіону діагностику слуху

Автор: Дубінець Вікторія

08 Лис, 2016 13:44

Поділитись публікацією
У Центрі слуху Франківського медуніверситету виконують унікальну для регіону діагностику слуху

Центр слуху Івано-Франківського національного медичного університету працює в трьох напрямках: медичному, освітньому та гуманітарному.

Щодо першого спрямування, то передбачається, що вже найближчим часом перелік послуг суттєво розшириться: від скринінгу слуху до лікування та реабілітації пацієнтів після операції на вусі, інформує прес-служба ІФНМУ.

Наразі в Івано-Франківську та й у західному регіоні загалом, лише в Центрі є обладнання для скринінгу слуху, яке виконується за потребою і безкоштовно.

“Таку процедуру мали б робити у пологовому будинку для всіх немовлят одразу після народження, – пояснює керівник Центру слуху Роман Фіщук. – Однак це обстеження спершу має бути внесене до національної програми, чого зараз немає. На відміну від багатьох розвинених країн, де скринінг слуху є обов’язковим”.

Обстеження слуху в новонароджених є надзвичайно важливим. Чим раніше виявлені вади слуху, тим ефективніше можна втрутитися і допомогти дитині. Надалі, якщо за результатами скринінгу рекомендується дообстеження, то тоді вже необхідна більш точна діагностика, чи відповідають структури стовбуру мозку і слуховий нерв на звукові подразники. Потрібного для цього приладу поки в Центрі слуху ще немає, однак з цією метою туди регулярно приїжджає фахівець зі столичної приватної клініки та здійснює необхідну діагностику за попереднім записом.

Варто зазначити, що апарат для проведення скринінгу слуху може стати помічним і для хворих на туберкульоз, токсичне лікування яких вражає слух. Тому прилад може використовуватися і для моніторингу стану слуху в пацієнтів тубдиспансеру. Адже людина може начебто нормально чути, але насправді її слухова активність поступово знижується. Ще складніше діагностувати втрату слуху, коли це відбувається лише односторонньо. Незворотні зміни дуже часто виявляють надто пізно, коли лікування вже не здатне допомогти.

Окрім цього, в Центрі слуху є прилади, щоб комплексно оцінити стан слухового аналізатора і в дітей, старших 5-6 років, і в дорослих. Сюди належить визначення функції середнього вуха та аудіометрія. Всі ці діагностики дають можливість комплексно оцінити стан слуху людини, точно визначити причину і надати правильні та дієві рекомендації.

Іншим унікальним приладом, яким мають можливість безкоштовно скористатися пацієнти Центру слуху, є відеоотоскоп, за допомогою якого можна зробити фотографію внутрішнього стану вуха.

Більшість наявного в Центрі обладнання отримали від іноземних благодійників та волонтерів.

В освітньому напрямку Центр слуху теж функціонує доволі активно. Тут регулярно проводяться навчальні тренінги для людей із вадами слуху, а також для їхніх родичів.

“Доведено, що одним із дієвих методів допомоги є не лише лікування, але й надання пацієнту всієї необхідної інформації про його недугу та як до неї адаптуватися в щоденному житті. Наприклад, однією із найчастіших скарг наших пацієнтів є постійний шум у вусі, який у 95% випадків є суб’єктивним, – розповідає Роман Фіщук. – А це дуже пригнічує психологічний стан хворого – він починає думати, що сходить з розуму. Мало того, науково доведено, що такий шум у вухах може підштовхувати людину до самогубства”.

Також у Центрі часто проводяться майстер-класи за участю іноземних фахівців, проходять навчання сучасним методам діагностики слуху студенти ІФНМУ та лікарі. Усі анонси подій можна відслідковувати на сторінці Центру в Facebook.