У центрі міста безкоштовно визначали рівень глюкози у крові та консультувалися з ендокринологом

By Борис Марія 12 Жов, 2017 10:03

У центрі міста безкоштовно визначали рівень глюкози у крові та консультувалися з ендокринологом

Схожі публікації

Loading...

За сприяння департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та міського департаменту охорони здоров’я, представництва Novo Nordisk та фірми «Bayerта», за участю кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету на Вічевому майдані відбулася акція, присвячена Всесвітньому Дню діабету.

У заході «Змінюємо діабет разом» взяли участь завідувач кафедри ендокринології, професор Надія Скрипник, головний позаштатний спеціаліст з ендокринології ДОЗ ОДА, доцент кафедри ендокринології Оксана Марусин, лікар-ендокринолог міської поліклініки № 2 Людмила Кушніренко, учасники студентського наукового гуртка кафедри ендокринології.

Усі бажаючі мали змогу безкоштовно визначити свій рівень глюкози в крові, отримати консультацію ендокринолога. Студенти медичного факультету спілкувалися із перехожими та роздавали роз’яснювальні листівки про профілактику цукрового діабету та важливість виміру глюкози людям з факторами ризику на діабет.

Довідково

В Івано-Франківській області на обліку перебуває більше, ніж 44 тисячі людей із цукровим діабетом. Кожну хвилину від його ускладнень  помирає шість людей, а загальні показники смертності значно перевищують показники від усіх інфекційних захворювань. У різних країнах хворі на цукровий діабет на 60-85% формують товариства сліпих. Близько 50% осіб помирає від хронічної ниркової недостатності, а частота виникнення інсульту за наявності діабету зростає у 4-6 разів і в 2-5 разів від інфаркту міокарда.  50-70% усіх ампутацій нижніх кінцівок, не пов’язаних із травматизмом, припадає на пацієнтів з цим захворюванням.

На думку експертів, не відомо справжню кількість українців із діабетом, так як за даними світової статистики, на кожен виявлений випадок цукрового діабету припадає три невиявлених.  Тільки половина з них отримують належну терапію, 12,5% пацієнтів досягають мети лікування.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Схожі новини:

Учені з Нідерландів розробили унікальний препарат, здатний стати заміною традиційних антибіотиків.
15-річний Гаррі Гарднер вразив весь світ своєю проникливою...
Влітку важливо не допускати перегрівання на сонці та...
Людям чутливим до метеорологічних змін слід бути обережнішими...

By Борис Марія 12 Жов, 2017 10:03


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +