У п’яти районах області склалась загрозлива ситуація із боргуванням зарплат медикам

Автор: Людмила Баран

18 Тра, 2016 15:15

Поділитись публікацією
У п’яти районах області склалась загрозлива ситуація із боргуванням зарплат медикам

Працівникам закладів охорони здоров’я та соціального захисту області не мають чим виплачувати зарплату.

Читайте також: Прикарпатці з порушеннями слуху та мови можуть викликати «швидку» через текстові повідомлення

Про це йшла мова 18 травня на постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Голова комісії Манолій Піцуряк сказав, що катастрофічна ситуація із зарплатами медичним працівникам скалалася у Богородчанському (не вистачає п’яти місячних фондів зарплат), Снятинському (чотири фонди), Коломийському (чотири фонди), Косівському, Верховинському районах. Їм немає чим заплатити аванс травня.

«Червневими коштами будемо платити аванс травня», – сказав Піцуряк.

За словами Мирона Матейка, директора Департаменту охорони здоров’я ОДА, 123 мільйони не вистачає до кінця року на зарплату медикам області.

Представниця Департаменту фінансів повідомила, що у міністерства здоров’я та фінансів були направлені листи з проханням збільшити фінансування, проте позитивної відповіді не отримали. Основна аргументація – відсутність з боку області кроків до оптимізації штату медичних закладів та скорочення кількості лікарняних ліжок. Подібна ситуація – лише у Закарпатській області.

Джерелом фінансування зарплат можуть бути кошти вільних залишків місцевих бюджетів та кошти з перевиконання бюджетів.

Заступник голови обласної ради Василь Гладій зауважив, що фінансування з районних бюджетів не вирішить ситуацію. Держава лише на 65% фінансує галузь.

«Сьогодні мова йде про те, щоб місцеві бюджети витягнули кошти, які мали б іти на їхній соціально-економічний розвиток, та спрямували їх на медицину, яку повинна фінансувати держава», – сказав Гладій

Він підтримав пропозицію прийняти звернення до Кабміну, ВР щодо збільшення фінансування.

Головна лікарка Коломийської ЦРЛ Ірина Садов’як розповіла, що 67 посад скоротили 2014-ого року, 53 – у 2015-ому, 42 посади – у 2016-ому. Цього року за рахунок скорочення працівників зекономили 3 мільйони гривень – це менше фонду заробітної плати.

«На сьогодні, на відміну від усіх по квітню ми залишаємо за собою заборгованість із зарплати один мільйон 180 тисяч гривень», – сказала Садов’як. – На сьогодні ми чуємо відповідь «Ви маєте оптимізуватися», а гроші будуть бозна-коли. Це державна проблема, місцеві ради не в стані нам допомогти».

За її словами, до кінця року заборгованість із зарплат – 20 мільйонів гривень, понад 1 мільйон – заборгованість за енергоносії.

«Рано чи пізно буде вибух, – сказала Садов’як. – Зараз це п’ять районів, потім буде шість, згодом сім. Ми не в стані у таких умовах виконувати ті функції, які покладені на наші медичні установи».