У Меморіальному сквері провели екскурсію для місцевих освітян (ФОТО)

Автор: Турій Роман

23 Mar, 2017 09:15

Поділитись публікацією
У Меморіальному сквері провели екскурсію для місцевих освітян (ФОТО)

20 березня з ініціативи волонтерів громадсько-християнського руху « Клич» розпочалася серія екскурсій у «Меморіальний сквер», який розташований позаду Івано-Франківського драмтеатру.

Читайте також: У Франківську вшанували пам'ять Володимира Івасюка (ФОТО)

Учасниками першої пішої пізнавальної прогулянки стали заступники директорів шкіл з виховної роботи та вчителі історії. Керівниця екскурсії, Ольга Тхорик переповіла їм етапи створення найдавнішого міського кладовища, яке в часи радянської влади знищили, перетворили на парк, а згодом – на меморіальний сквер.

“Дякуємо нашим вчителям. Бо власне, для них і був цей початок. Екскурсії будуть для них і їхніх учнів. Вони повинні прийти до нас, і ми разом будемо по новому вивчати живу, правдиву історію. Не перекручену, не фальшиву, бо «хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Це не те, що треба зазубрити, вивчити на пам’ять і згодом забути. А те, чим треба жити”, – зазначив керівник “Кличу” Богдан Гоблер.

Як відомо, у Меморіальному сквері поховані такі видатні люди:
Мелітон Бучинський — український фольклорист і громадсько-культурний діяч; Михайло Мочульський — літературознавець; Денис Січинський — композитор, диригент; Євген Желехівський — професор та український мовознавець; Маврицій Гославський — польський поет і повстанець; Кароль Снідзінський — польський поет та учасник Паризької Комуни; Зиґмунд Мрочковський — лікар міського шпиталю; Хмеленко Григорій — хорунжий Армії УНР; Бачинський Лев Васильович — український громадсько-політичний діяч. У період ЗУНР — комісар Станіславського повіту, потім — віце-президент Національної Ради ЗУНР.; Іван Мандичевський — адвокат, громадський діяч; Сабат Микола — український педагог, класичний філолог;
Йосифа Дзвонковська — друге кохання Івана Франка, якій він присвятив 10 віршів, два з яких написані польською мовою. Яхно Іван — український педагог, природознавець. А також учасники війни на сході України та Герой Небесної сотні Роман Гурик, січові стрільці.

На завершення екскурсії всі присутні разом помолися за всіх померлих і похованих на цьому цвинтарі. У майбутньому тут дізнаватимуться про історію свого міста школярі.

Теги: