У Коломиї озеру хочуть дати ім’я, а кілька вулиць – перейменувати

Автор: Борис Марія

07 Лип, 2016 19:17

Поділитись публікацією
У Коломиї озеру хочуть дати ім’я, а кілька вулиць – перейменувати
У малій залі Народного дому 5 липня коломияни вирішували, як перейменувати деякі вулиці міста. Цього вимагає Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки». Тож краєзнавець Степан Андріїшин запропонував змінити назви коломийських вулиць, які не перейменували ще в дев’яностих роках.

Пан Андріїшин обгрунтував свої пропозиції, навів цікаві історичні факти з життя тих особистостей,чиїми іменами буде названо вулиці. Далі висловлювали свої думки представники громади, інформує Коломийська міська рада.
Депутат міської ради Роман Крутко, який балотувався на 12 окрузі (там пропонували перейменувати вулиці Чехова, Моцарта) висловився за перейменування площі Скорботи на майдан Незалежності, також наголосив на потребі врешті дати нову назву озеру на вулиці Чехова (наприклад, Центральне).
Порушували й фінансовий бік перейменування. Жителів вулиць турбувало, що тепер вони змушені будуть витрачати гроші на переоформлення документації. На їхні запитання відповів керівник Управління з надання адміністративних послуг Микола Андрусяк. Він запевнив, що за внесення змін у правоустановчі документи потрібно буде заплатити біля 100 гривень. Процедура займе біля 5 днів. Зміни ж у прописці вносять безкоштовно і в той же день, коли звернулися.
Думка громадського активіста, члена Центру національного відродження ім. С Бандери Любомира Грабця була така – не можна Небесну Сотню відривати від національно-визвольного патріотичного руху. Тому запропонував назвати площу Скорботи Площею героїв України, щоб там було місце пам’яті для героїв усіх епох.
Геннадій Романюк, голова постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, інформаційної та молодіжної політики, соціального захисту та охорони здоров’я, яка подаватиме на затвердження сесії перелік вулиць для перейменування, наголосив, що зараз така ситуація на Сході України саме через те, що у 90-их вони не знищили тоталітарну символіку.
“Якби у 90-их депутати міської ради збирали громадські слухання з приводу перейменування вулиць чи підняття блакитно-жовтого прапора, – апелювала до тих, хто не погоджувався на перейменування, директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття Ярослава Ткачук , – національного відродження в місті не відбулося б. А сьогодні, коли матері оплакують синів, загиблих на війні з Росією, ми не маємо права залишати вулиці, які нагадують про тоталітарний режим”.
У підсумку громада проголосувала 59 голосами, 3 – утрималось, щоб змінити назви:
Вул Лєрмонтова на вул О. Зеновія Карася
Вул Пушкіна на вул Р. Малащука
Вул. Чехова на вул М. Хромея
Вул Станіславського на вул. П. Терпелюка
Вул Достоєвського на вул І. Білинкевича
Вул Героїв Бреста на вул Д. Гриньківа
Вул Шарлая на вул. Д. Циганкова
Вул. Глінки на вул Я. Палатайчука
Вул. Перемоги на вул. В. Машталера
26- ма голосами “за” – перейменування площі Скорботи на Площу Героїв України
29-ма “за” – зміну проспекта Грушевського на вулицю Грушевського,
18 присутніх підтримали перейменування вулиці Скрябіна на вулицю Ю. Сербинського, 16 – за вул. Родини Сербинських
За те, щоб Переяславську змінити на вулицю Небесної Сотні, проголосували 22 коломиян, 6 підтримали назву Святого Миколая для цієї вулиці. Тепер слово за депутатами міської ради.