У Франківську ветерани Другої світової війни ділилися досвідом інтеграції у громадянське суспільство

Автор: Борис Марія

26 Лип, 2017 12:21

Поділитись публікацією
У Франківську ветерани Другої світової війни ділилися  досвідом інтеграції у громадянське суспільство

26 липня відбулося засідання круглого столу на тему “Інтеграція інвалідів та ветеранів АТО у громадянське суспільство на досвіді роботи організації інвалідів другої світової війни 1939-1945 років”.

Керівник міської асоціації інвалідів війни та збройних сил Сергій Маковський зауважив, що на захід запросили атовців, однак вони не прийшли. Учасниками заходу були ветерани війни.

“А нам інтегруватися вже нікуди, хіба на другий світ. Тому поділимось досвідом”, – сказав він та подякував всім, хто підтримує учасників організації.

Керівниця миколаївської асоціації Любов Бушина критикувала потребу ветеранів випрошувати допомогу у мерії чи депутатів, адже про вчинки воїнів не варто забувати.

“Ветерани заслужили поваги. Молодь не має соромитися стати на коліна перед обелісками”, – сказала жінка і вручила пану Сергію медаль-подяку.

Присутнім також був керівник всеукраїнської організації Олександр Маматов. Він наголосив на актуальності заходу. За його словами, з початку 2014 року в зоні АТО загинули понад 200 їхніх побратимів.

“Це хлопці, які першими пішли воювати”, – додав він.

Ветеран сказав, що їм допомагають благодійники з Німеччини.

В Україні діють програми, які частково забезпечують військовослужбовців з інвалідність житлом, забезпечують психологічну реабілітацію. Та цей напрямок слід покращувати, бо є недоопрацювання, не вистачає фінансування. Часто атовці втрачають робочі місця, а з початку воєнних дій створили тільки 20 робочих місць для воїнів з інвалідністю, передає Галка.

Наразі ведуться переговори із фондом НАТО щодо перекваліфікації військовослужбовців. Також домагаються перахунку пенсії, адже інваліди війни чималі суми витрачають на ліки, бо держава забезпечує не всім.

Керівник департаменту соцполітики АТО Віталій Яворський повідомив, що атовцям всіляко намагаються допомогти.

“Скільки б не робили для повернення атовців у нормальне життя, цього буде недостатньо. Ми завжди будемо у боргу”, – прокоментував він.

20 мільйонів гривень виділили на програму, яка забезпечує оздоровлення сімей атоців та їх реабілітацію. Також заклали півмільйона гривень на психологічну допомогу воїнам.