The New York Times: Україна оголошує війну журналістиці

Автор: Єва Жасминова

01 Jun, 2016 15:00

Поділитись публікацією
The New York Times: Україна оголошує війну журналістиці

Ситуація з оприлюдненими списками журналістів, які отримували акредитацію на окупованих територіях, загрожує свободі преси в Україні.

Таку думку в газеті The New York Times висловив у своїй статті “Україна оголошує війну журналістиці” один з журналістів, що потрапили в такі списки – Аян Бейтсон.

“Сайт (Миротворець – ред.) і його прихильники в уряді вважають, що журналісти можуть бути розділені на два табори – ті, хто підтримує державу, і ті, хто проти неї, з підтекстом, що журналісти, які критикують уряд, повинні замовкнути”, – пише видання.

“Це небезпечно в будь-якому суспільстві, особливо в Україні зараз, коли критична журналістика необхідна”, – додав автор.

Він зазначив, що мало реформ вступили в силу, він також зазначив, що кумівство повертається.

“Президент Петро Порошенко поставив близького союзника прем’єр-міністром, порушуючи розподіл законодавчої і виконавчої влади, який був прийнятий після перемоги Майдану”, – написав журналіст і нагадав, що також генпрокурором призначений близький друг президента.

“Коли корупція і кумівство ставлять під загрозу надії української революції, журналістам кажуть, що вони допомагають ворогові, просто виконуючи свою роботу”, – обурився він.

“У спробі підтримати “патріотичну” журналістику, в матеріалах якої держави завжди отримує кредит довіри, українські чиновники сприяють становленню журналістської культури, схожою з російською”, – йдеться в статті.

“Росія теж карає за не патріотичність репортерів і видання, які публікують історії з критикою влади. Саме тому мало хто це зараз робить”, – пише видання.

Автор також нагадав, що сам він отримував акредитацію у бойовиків в липні 2014 року, щоб писати про збитий малайзійський боїнг MH17.

“Як і багато закордонних репортерів я був там, щоб повідомляти, що відбувалося з останками 298 пасажирів і членів екіпажу, які були на борту збитого літака. Перед тим, як поїхати на місце катастрофи, я отримав акредитацію у сепаратистів. Це не гарантувало, що я буду в безпеці, але це було єдиною можливістю проїхати через блокпости з озброєними бойовиками. Тепер Україна назвала мене однодумцем терористів”, – обурився журналіст.

Він нагадав, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков став на бік сайту “Миротворець”, який опублікував списки понад 4 тисячі журналістів, назвавши їх колабораціоністами бойовиків.

Джерело: Українська правда